Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet feljelenteni egy...

Hogyan lehet feljelenteni egy facebookos oldalt? (svindlerek listája)

Figyelt kérdés
Sok dolgot adtam már el és vettem is interneten. Vásárlásaimmal vágtak már át (hibás terméket kaptam, nem jött meg a cserére ígért dolog stb) De az eladásaimmal soha nem volt semmi gond. Amint megjött a pénz törlöm a hirdetést, hogy tovább már nem eladó (apród, jofogás) és küldöm is azonnal a terméket. Eddig mindig mindenki rendben talált mindent (1x volt olyan, hogy a vevőnek már mégsem kellett a 20.000 Ft-os telefon, mert mire megkapta utánvétellel már kapott egy másikat, de akkor is visszaküldte a telefont én meg visszautaltam a pénzt) Most 1 hete vásároltak tőlem egy 2000 Ft-os terméket. Meg is kaptam a pénzt, fel is adtam a csomagot. Utána jelezte a vevő, hogy nem ez volt a hirdetésben. Kértem, hogy küldje vissza aztán visszautalom a pénzét. Amikor felhívtam telefonon össze-vissza sértegetett (nem írnám ki ide, hogy mikkel) és fenyegetett, hogy beír a munkahelyemre és személyesen fogja kitekerni a nyakamat. Jogilag magán online adás-vétel esetén úgy vagyok köteles visszaküldeni a pénzt, ha ő előbb visszaküldi a terméket. Erre nem volt hajlandó, mellesleg bankszámlaszámot sem adott. Most a fent említett oldalon az üzemeltető kiírta az adataimat, hogy ilyen meg olyan csaló vagyok és a sok okos aki azt sem tudja miről van szó még a hírdetést sem látta se az email-eket és nem is hallották a telefonbeszélgetést nekem estek, hogy milyen csaló vagyok és egyebek. Én nem szórakozok a "kedves" vevőmmel, bár sehogy sincs igaza vissza lett küldve a pénze aztán legyen boldog a termékkel kicsit sem érdekel. Viszont ezt az oldalt nem hagyom annyiban! Mindenképpen felfogom őket jelenteni személyi adataim visszaélésével, önbíráskodásért, hitelrontásért és rágalmazásért. Ilyenkor magát az oldalt kell feljelenteni vagy azt a személyt aki üzemelteti?

#rendőrség #feljelentés #svindlerek listája
2013. máj. 29. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ilyenkor az üzemeltető mondhatja azt, hogy semmi köze sincs ehhez, gondolom amikor regisztráltál, vagy használatba vetted az oldalt, akkor biztos fel volt tüntetve valahol, hogy mik a kötelességeid neked és az üzemeltetőnek mi nem a kötelessége (nem vállal felelősséget erre és erre).


Itt három dolgot tehetsz.

Kiírod te is az ő oldalára, hogy mekkora egy sz.rházi, meg a te oldaladra is, hogy lássák, nem hagyod magad.


A második dolog:

Feljelented ezt a sz.rházit rágalmazásért.

Gondolom ha veled megtette mással is megtette már, egy feljelentés miatt le fogják szarni, de ha már többen 3-4 ember feljelenti akkor rákacsintanak, hogy miket csinál.

30 napon belül elévül a feljelentés, ha addig nem jelentik fel többen, akkor nem sokat ér, plusz ebből ő nem érzékel semmit, amíg többen fel nem jelentik.


A harmadik dolog: írsz az üzemeltető adminjának, hogy egyrészt tudjon róla, hogy ilyet csinált, másrészt nézzen meg a profilját, hogy másokkal is művelt-e ilyet, ha igen akkor tiltsa ki, ha nem akkor figyeljen rá az elkövetkezendőkben, mert nagy valószínűséggel mással is ezt fogja csinálni.

2013. máj. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
írtam nekik hogy teljesen el vannak tévedve és leírtam nekik, hogy egyáltalán mikor beszélünk csalásról (mert ez aztán sehogy sem csalás) erre kiírta az admin az üzenőfalra, hogy nem elég, hogy csaló vagyok, de még pofátlan is és én hogy merem őt feljelentéssel fenyegetni amikor ő csak megmenti a világot tőlem. Nos ezt az oldalt azért hozta létre egy nagyokos, hogy akit átvertek az aprodon vagy jofogáson betudja írni annak az adatait aki átverte. Tele van az oldal nevekkel számlaszámokkal címekkel (bár ezek után szerintem a felénél nem történt csalás, de ők aztán nagyon állítják) Amúgy is mindenkit megillet az ártalmatlanság védelme addig míg a bíroság azt nem mondja h bűnös. Ehhez szemben ezek minden vacakra rászállnak mindenféle bizonyíték nélkül....és ők a "hősők"
2013. máj. 29. 13:05
 3/17 anonim ***** válasza:
jelentsd fel. hiába írkálsz neki facebook-on, net másik oldaláról nagy a szája. őt is feljelentheted, de akár a vevődet rágalmazásért(mivel végső soron ő adta le az adataidat ennek az oldalnak.
2013. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Svindlerek Listája válasza:

Csak hogy mindenki tisztán lásson miről is van szó !

A hölgyemény beírt nekünk hogy eladott egy terméket amit az apródon árult de a vevőnek nem kellett és hogy nem hajlandó azt vissza küldeni részére pedig vissza fizetné a termék árát.Elkértem a vevő e-mail címét és írtam neki hogy kérem adjon számlaszámot az utaláshoz.Mint kiderült utánvétellel kapta meg a csomagot és már többször írt az eladónak hogy a lakcímére küldje vissza a pénzt ami egyébként 2500 ft volt.Ennek ellenére a hölgy (eladó) ezt nem tette meg ! Mi (Svindlerek Listája) segítettünk rendezni a dolgot de az eladó hölgyemény nem akart egyáltalán fizetni és ezt ki is jelentette az egyik levelezésünk alkalmával,ezért került fel a fekete listára.Nagy herce-hurca után vissza küldte a pénzt miután meglátta nevét az oldalunkon de azzal a lendülettel le is vettük miután rendezte a dolgot ! Hozzá teszem nevén kívül semmi más nem volt feltüntetve az oldalon ráadásul a Facbook oldalán tucat ilyen névvel találkozhatunk.Tudomásom szerint a vevő feljelentette mert egyáltalán nem volt együtt működő csak azok után mikor meglátta a fekete listán a nevét.A feljelentéshez bizonyítékként csatolta a levelezésünket is hogy egyáltalán nem akart fizetni ennek hatására történt meg a feljelentés is.Persze most meg ócsáról minket és szervezkedik lejáratásunkban pedig nekünk nem a lejáratás a cél és a minap ugyan így együtt működve szereztünk vissza 270 ezer ft -ot 2 károsultnak.De nyugodtan jelentsen fel minket mert ha nem ő teszi meg akkor mi fogjuk feljelenteni őt + megfejelve a vevő feljelentéséhez csatolva!

Ezt csak azért írtam le nektek hogy tudjátok milyen jellemtelen emberek is vannak és a segítség után ez a hála.Mi alaptalanul semmit nem teszünk közzé megnézhetitek az oldalunkat sőt nyugodtan írjatok hozzánk ha van kérdés.Ezért ne ítélkezz ha nem kérdezz !


Köszönöm a lehetőséget! Svindlerek Listája

2013. jún. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Svindlerek Listája válasza:

Még egy részlet kimaradt !


A hölgy írt nekünk de ezzel le is tiltott minket,tehát válaszolni sem tudtunk !


Svindlerek Listája

2013. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:

A kérdést feltevő nő csaló. Engem akart szándékosan, csalással megkárosítani.

Egy új, gyári dobozában lévő terméket hirdetett. Itt a link: [link] Vásárlás előtt e-mailben egyeztettünk. Leírta, hogy a doboz összetört, de a harmonika nem sérült meg. Ezek után elküldött egy több helyen törött, sérült hangszert, amit soha sehol nem hirdetett meg. Amit kaptam az egy értéktelen vacak, aminek forgalmi értéke nincs. Miután megkaptam a csalótól a terméket, azt azonnal lefotóztam, a képeken a töréseket bekereteztem és e-mailben elküldtem neki. Az e-mailben azt is megírtam, hogy átvert és kértem küldje vissza a számlájára befizetett 2500 Ft-ot és amennyiben az értéktelen vackát vissza szeretné kapni, akkor annak a postaköltségét is küldje el lakcímemre postai utalványon. Azt is megírtam neki, hogy ezek után semennyire nem bízom benne és csak a pénz kézhezvétele után postázok. Itt nem arról volt szó, hogy elálltam a vásárlástól, hanem egy csalás áldozata lettem. Ezek után nem várható el tőlem, hogy a csalás tárgyi bizonyítékát, előre meghitelezve, saját költségemen visszaküldöm a csalónak. Tudom bíznom kellett volna abban, hogy ha egyszer átvert, akkor nem biztos, hogy ismét megteszi és visszaküldi a pénzem. Engem is át lehet verni, de hülye nem vagyok.

A Svindlerek listája úgy került a képbe, hogy a csaló segítséget kért tőlük. Én azt sem tudtam, hogy van Svindlerek listája, amíg e-mailt nem küldött nekem azzal a tartalommal, hogy a csaló fizetni szeretne és fogadjam el. Válaszul megírtam, hogy ennek semmi akadálya és elküldtem a csalóval folytatott e-mailváltásomat. Az e-mailek tartalmazták felszólításomat, amiben a pénzt csalótól a lakcímemre postai utalványon kérem. Erről a Svindlerek listája csalót értesítette, mire csaló válaszában nekik is megírta, hogy nem hajlandó az általa okozott kárt megtéríteni.

Csaló ellen feljelentést tettem e-mailben, lakhelye szerinti megyei és városi rendőrkapitányságon is 2013. május 25-én. A teljes feljelentést mellékletekkel együtt elküldtem a Svindlerek listájának.

Csaló ezen az oldalon a kérdését négy nappal rendőrségi feljelentésem után, 2013. május 29-én tette közzé. Ugyanezen a napon visszaküldte lakcímemre a számlájára befizetett 2500 Ft-ot. E-mailben nyilatkozott arról, hogy a csaláshoz használt értéktelen vackot nem kéri vissza, így annak postaköltségét nem utalta részemre. Legalább tárgyi bizonyítékként felhasználhatom a használhatatlan vackot a rendőrségi eljárás során. A kártérítés ellenére a csalás bizonyíthatóan megvalósult, de ezzel a lépéssel a csalásért kiszabható büntetés enyhíthető.

Aki kételkedik az itt leírtak igazában, annak privátban elküldöm csalóval történt levelezésem másolatát és a csalás bizonyítékait.

2013. jún. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akkor se fogom megérteni sose, hogy szerintetek "svidlerek listája - mert egy áll név elé könnyű bújni-, hogy miért is vagyok csaló...Megkapta a terméket azonnal szólt is, hogy nem jó. Észleltem a hibát, bocsánatot kértem és kértem, hogy küldje vissza. Aznap rögtön. (nem tűntem el) (online adás-vétel esetén 8 napja van a vevőnek hogy a hibás vagy rossz terméket visszaküldje) Én is vettem már 15-ért tökéletesnek hírdetett telót úgy h be se kapcsolt. Írtam az eladónak NEM anyáztam, mert kultúra azért létezik leírtam a problémát visszaküldtem a telefont és visszakaptam a pénzt. Pont. Ennyi. Le lett zárva az ügy. A kedves vevő meg ahelyett, hogy számlaszámot küldött volna vissza (mert ügye azt otthonról is bármikor el lehet utalni és azonnal vissza kapja a pénzt, a postai nyitvatartás meg az én munkaidőmmel pont egybevág) Nem csak neten élek...Azért is kértem anno a Svindlerek Listája segítségét (akkor még azt hittem, hogy való valamire) mert 60.000 Ft-tal vágtak át (ha annyira nem hiszitek, bár kicsit sem érdekel, hogy mit gondoltok a feljelentésemet és a maradt email-eket is tudom csatolni...csak ügye a másik fél azonnal törölte magát apródról)- és ezért kérdeztem, hogy ilyenkor vissza tudják-e nézni.... A kedves vevőnek még visszaküldés nélkül is szándékomban állt vissza fizetni a pénzét hiszen valóban én hibáztam (addig amíg nem állt neki anyázni meg fenyegetni). A Svindlerek listájától csak annyit kérdeztem, hogy jogilag ilyenkor kinek kell először visszaküldeni (mert én mindenhol azt olvastam, hogy előbb az áru utána a pénz és eddig én is így csináltam a hibás termékeimmel amit kaptam. De még így is az okos enged...szólásból meg tényleg nem fogok veszekedni ilyen alacsony szintű emberekkel 1 HÉTEN belül vissza küldtem a pénzt (pláne nem tudom mit írogatjátok a hülyeségeket, hogy "bizonyos idő eltelte után" amikor 1 héten bőven belül volt (8 munkanap). És kicsit sem a "hős" svindlerek listájának köszönhető. Viszont az, hogy mindenféle bizonyítékok nélkül írogatjátok ki mindenkinek az adatait az jogilag kicsit sem megengedhető. Akár gyanúsított az illető akár már eljárás alatt áll. Én is jó ötletnek tartottam, mert rajtatok keresztül találtam meg más vevőket akiket ugyan az vert át mint engem. És így többen is feljelentettük az illetőt. De komolyan kicsit nézzetek már magatokba. Hibáztam (nem direkt csak figyelmetlen voltam) elismertem, hogy hibáztam, bocsánatot kértem és csak a vevő modora (és a munkaidőm) miatt tartott 7 napba, hogy visszaküldjem a pénzét. 2500 Ft-ot. Ezt így ahogy van elmondtam a rendőrségen is, vittem is a másolatot hogy a kár meglett térítve és nyugodtan átnézhető az összes adás-vételem, mert kárt nem okoztam senkinek és mindig mindenki elégedett volt a termékkel amit vett. Nem netes csalásokból élek (mint sokan mások), nem áll névvel, nem áll címmel és nem áll számlaszámlával adok-veszek (mint ahogy a csalók szoktak) De az, hogy az oldalon 50 idegen aki azt se tudja miről van szó nekem esik és írogatják a hülyeségeket az egy kicsit sok. (és ezért tiltottam le az oldalt) És rengetegen panaszkodtak már, hogy indokolatlanul fent vannak az oldalon és mindenféle bizonyíték nélkül köpködik le őket. Az igazi csalókkal meg nem foglakoztok. Aki engem 60.000 Ft-tal a másik félt meg 90.000 Ft-tal vágott át és ki tudja, hogy még hány embert az meg vígan éli világát, de a 2000 Ft-os tévedésekre nagyon rá tudtok szállni. Egyre többen panaszkodnak az oldalra. Személyes adatokat a rendőrség adhat ki, nem hogy egy nem hozzá értő facebookos oldal. (akár jogos, akár nem). Tévedtem (és ezt elismertem mindenhol-ugyan is nekem az úr által küldött linket nem nyitotta meg és ezt meg lehet nézni az eredeti emailben) 1 héten belül vissza lett küldve a pénz. Ennyi. Engem már rég nem érdekel az "ügy", ti ugráltok rajta hetekig.
2013. jún. 9. 10:15
 8/17 Sikkes Sittes válasza:
91%

Iszonyat dilettáns brigád,elemi jogszabályismeret hiányát ostobaságokkal pótolják.


Pl. "feljelentik" a NAV-nál azokat, akik lenyúlták egy pulóver árát. Röhejes, de szánalmas is.


Egy büntetőeljárás alá vont személyről sem lehet beleegyezése nélkül adatot közölni, a nyomozóhatóságot is szigorú jogszabályok kötik ahhoz, hogy az eljárás eredményes lefolytatása érdekében nyilvánosságra hozzanak bármilyen információt a feltételezett elkövetőről - de még az elítéltről sem! Nemhogy valaki egy folyamatban lévő, vagy még folyamatba sem tett ügyben valakit eleve bűnösként nevezzen meg!



Egy barátom konkrétan érintett, idézem:


"Azért is vagyok bosszús, mert a feleségem több kozmetikai terméket és eszközt hirdet különféle portálokon. A múltkor az interneten láttam a hirdetése linkjét azzal a kísérőszöveggel, hogy " Tud-e valaki erről a hirdetésről valamit?" A két komment pedig már jött is utána, az egyik szerint "Gyanús, inkább kerüld !" a másik pedig "Tuti, hogy csaló tegyél feljelentést" szöveggel érkezett. A termékeit kizárólag írásbeli megrendelés alapján hozza be más uniós orzágból, kizárólag személyesen adja át és a vevők számla ellenében fizetek így a csalás eleve kizárt - megkeresésünkre végül törölték a posztokat."


A fiókgazda a negatív kommenteket enged, de pozitív érvek nagy részét törli. A negatív hozzászólások kizárólag tőle, vagy olyan emberektől származnak, akik hajlandók együttérezi a többiekkel.

Engem is "kiiktatott" mert nem voltam hajlandó együtt bégetni a nyájjal.

Ha akar, majd pereljen be az oldal üzemeltetője de szerintem egy pattanásos kis pubertás nyikhaj, aki hecceli a pórnépet mert önálló személyiség híján csak így tud ismertségre szert tenni. Persze név nélkül - ahogyan én is.


Több, mint egy évtizedet töltöttem el jogalkalmazóként de ha ilyet csináltam volna, úgy repülök mint a szél!


Tehát ez egy felhergelt, hőbörgő érdekcsoport meggondolatlan és felelőtlen adatvédeli jogsértése akik felületes és hamis információk alapján sokszor okoznak érdeksérelmet is.


Már van belőle folyamtban ügy AJB-3650/2013 számon, amely a bejelentésem nyomán indult.

2013. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Svindlerek Listája válasza:

Sikkes Sittes !


Nyugodtan jelentgessél fel minket mert egy szánalmas kis alak vagy aki minden portálon sértegeted a károsultakat ezért is lettél letiltva minden honnan! Téged már gyűlölnek az emberek a természetednél fogva ! Hazugság amiket irkálsz mert nálunk nincsen olyan bejegyzés hogy kiről mit tud :) Ilyet mi nem közlünk ! Ráadásul minden adat közlés kamu mert a csaló nem fogja megadni a házszámát :) Az ismerősöd nevét sem nevezted meg ebből is látszik hogy hazug vagy.De azt tudnod kell hogy feljelentésnél jelen kell lened ha tetszik ha nem, ezért az ip cím alapján elő leszel szedve ! Az oldalunk és teközötted az a különbség hogy a rendőrség tud rólunk (rólam),azaz nem követtem el adattal való visszaélést mert már szóltak volna nekem és azokat töröltem is volna.Na ezért vagy te egy ostoba ember ! De nyugodtan jelentgessél mert a kamu profilod mögé bújva jó hogy ide írtál mert most megtesszük ellened a feljelentést és az üzemeltetőtől kérni fogják az ip címedet és ráadásul az összes olyan embert elő keressük akinél becsületsértést követtél el ! Úgy hogy jó hogy leírtad az ügy számot mert azonnal intézkedünk is ! Még valami ! Nyilvános lesz minden tehát jobb ha a fejedre húzol egy szatyrot mert a kamera forogni fog :) Te Stikkes !

2013. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
és mire mész az ip címével? :D megmondja, körülbelül melyik városban található meg a szolgáltató adatait...:D az, hogy a szolgáltató kiadja az előfizető adatait, nem fog ám ártani egy bírói végzés...sima feljelentéssel semmire nem fogsz menni...de szívhatjátok itt egymás vérét...én is a Sittesnek adok igazat...nem hinném, hogy te kapcsolatban állsz a rendőrséggel, de ha mégis, akkor sincs meg a megfelelő jogi felhatalmazásod, hogy csak mert valaki azt mondja, bárki számára elérhetővé teszel személyes adatokat. engem még nem vágtak át sosem. ez azért van, mert csak olyan dolgokat veszek interneten használtan, ami kipróbálható, és személyes átvétel lehetősége megvan. én még semmit sem kértem postán...senkinek nem fizettem előre. ez szerintem az összes oldalon szépen ki van közölve. ha valaki ennek ellenére mégis előreutal úgy, hogy meg sem nézi, tehet feljelentést, de magába nézve elgondolkozhat, hogy ő a hibás, mert ha annyira meg akarja kapni azt a terméket, akkor buszra ül, és elmegy érte személyesen, vagy valami, de semmiképp sem bízok egy ismeretlen emberben. természetes, hogy minden ilyen oldalon megy az ügyeskedés, rengeteg ember árul értékes, de más számára mégis olcsó áron olyan dolgokat, amiket ebay-en mégolcsóbban megvásárol/megrendel...és ne hidd azt, hogyha van facebook-on egy ilyen oldal, akkor majd egy 3. hülye, aki nem hallott a figyelmeztetésről, nem fog belemenni, mert drága dolgot akar drasztikusan olcsóbban...aztán meg duzzog a naívságát elnyomva, hogy milyen gonosz emberek vannak, hogy átvágnak...
2013. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!