Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet feljelenteni egy...

Hogyan lehet feljelenteni egy facebookos oldalt? (svindlerek listája)

Figyelt kérdés
Sok dolgot adtam már el és vettem is interneten. Vásárlásaimmal vágtak már át (hibás terméket kaptam, nem jött meg a cserére ígért dolog stb) De az eladásaimmal soha nem volt semmi gond. Amint megjött a pénz törlöm a hirdetést, hogy tovább már nem eladó (apród, jofogás) és küldöm is azonnal a terméket. Eddig mindig mindenki rendben talált mindent (1x volt olyan, hogy a vevőnek már mégsem kellett a 20.000 Ft-os telefon, mert mire megkapta utánvétellel már kapott egy másikat, de akkor is visszaküldte a telefont én meg visszautaltam a pénzt) Most 1 hete vásároltak tőlem egy 2000 Ft-os terméket. Meg is kaptam a pénzt, fel is adtam a csomagot. Utána jelezte a vevő, hogy nem ez volt a hirdetésben. Kértem, hogy küldje vissza aztán visszautalom a pénzét. Amikor felhívtam telefonon össze-vissza sértegetett (nem írnám ki ide, hogy mikkel) és fenyegetett, hogy beír a munkahelyemre és személyesen fogja kitekerni a nyakamat. Jogilag magán online adás-vétel esetén úgy vagyok köteles visszaküldeni a pénzt, ha ő előbb visszaküldi a terméket. Erre nem volt hajlandó, mellesleg bankszámlaszámot sem adott. Most a fent említett oldalon az üzemeltető kiírta az adataimat, hogy ilyen meg olyan csaló vagyok és a sok okos aki azt sem tudja miről van szó még a hírdetést sem látta se az email-eket és nem is hallották a telefonbeszélgetést nekem estek, hogy milyen csaló vagyok és egyebek. Én nem szórakozok a "kedves" vevőmmel, bár sehogy sincs igaza vissza lett küldve a pénze aztán legyen boldog a termékkel kicsit sem érdekel. Viszont ezt az oldalt nem hagyom annyiban! Mindenképpen felfogom őket jelenteni személyi adataim visszaélésével, önbíráskodásért, hitelrontásért és rágalmazásért. Ilyenkor magát az oldalt kell feljelenteni vagy azt a személyt aki üzemelteti?

#rendőrség #feljelentés #svindlerek listája
2013. máj. 29. 11:30
1 2
 11/17 Svindlerek Listája válasza:

Az internetet használó számítógépek minden tranzakció során (például egy weboldal megjelenítésekor) megadják IP-címüket, ami révén elvileg be lehet azonosítani az adott gép helyét és tulajdonosát, illetve egy adott géppel végzett tevékenységekről sok információt lehet gyűjteni. A gyakorlatban a számítógépek jelentős része az internetszolgáltatójától rendszeresen új IP-címet kap, így azonosítása csak a szolgáltató együttműködésével lehetséges, aki csak rendőri megkeresésre és más jól meghatározott esetekben adhatja ki az információkat. Ezzel együtt az IP-cím számos országban, többek között Magyarországon is személyes adatnak számít.

Svindlerek Lista oldalán a hatóság is felhívást tesz közzé soha nem állítottuk hogy mi is hatóság vagyunk ! Kapcsolat teremtés a hatósággal az oldalon keresztül szokott megtörténni mikor is felkeresnem minket egy-egy ügyben,illetve hogy közzé tegyünk olyan felhívást ami eredményessé teszi a hatóság munkáját.Ha a hatóság felszólít minket valamely ügyben hogy adatokat töröljünk azt megtesszük de ezidáig nem történt ilyen megkeresés.

A nav felé is számos feljelentést tettünk csalók ellen és minden esetben el is járnak velük szemben ! Ilyen esetekben már meg van a rendőrségi eljárás és a nav lekéri arra vonatkozó adatokat az eredményes eljárás lefolytatáshoz.

2013. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Sziasztok! Én jó dolognak tartom ezt az oldalt, segítőkészek, és elég sok VALÓS adatot adtak meg egy VALÓS csalóról ami alapján elég nagy valószínűséggel elkapják a csalót. Én köszönöm nekik a belefektetett energiájukat.
2014. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

utolsó. ez mind nagyon jó, addig, ameddig valaki vissza nem él vele. én nem mondom, hogy hiteltelen az oldal, de mivel szabad szerkesztésű úgymond, ezért teszem azt, én is tudok nekik írni egy kitalált sztorit, amivel egy embert szeretnék besározni. és mivel ez az oldal teljesen független attól, hogy mérlegelhessen, így nem tudja kiszűrni azt, hogy most amit állítok az igaz-e vagy nem.

sokkal egyszerűbb dolog lenne, ha az emberek nem bíznának meg fűben-fában az első kedves szó után. érdekes módon, engem senki nem vert még át, de nem is adok rá lehetőséget.

2014. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Csillagbuddha válasza:
Sziasztok! Sajnos nekem is ugyan ez a gondom! A svindlerek listája a decemberi hónapban közzétette az adataim és csalónak kiáltott ki. Monster high babákat árultam, és egy embernek 2 héttel később küldtem el a terméket mert elfogyott. Nagyon szomorú, hogy itt tart az ország, hogy bárki adatával visszaélhet egy senkiházi oldal tulajdonos.A tegnapi napon kaptam egy levelet amiben leírtak , hogy az én adataim is kiszolgáltatták, és jelentsem az oldalt. Örömmel tettem. Én is megteszem a feljelentést, nem hagyom annyiban ezt a féreg bandát! Úgy tudom több emberrel is ezt csinálták, légyszi írjatok, hogy nektek hol tart az ügyetek! Közösen fogadhatnak ügyvédet, mert kevés esélyt látok arra , hogy foglalkozzanak az üggyel!
2014. febr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 S.L válasza:

Üdv !


Szeretnék mi is reagálni a leírtakra,mert vannak itt olyan tisztázandó dolgok amiről jobb ha mindenki tud.

Az oldalunk nem lejáratú céllal készült el,sem azért hogy visszaéljünk bárkinek is az adataival! Az oldal azért jött létre,hogy a károsultakat hozzuk össze az oldalon,hogy ügyük ne szabálysértés alatt álljon meg,hanem bűncselekményben tudjon eljárni a hatóság.A hozzánk beérkezett panaszokat tudjuk kezelni és megkülönböztetni attól,ha valaki lejáratás célzattal írna nekünk.Hogy ezt hogyan tesszük,ennek részleteit nem írnánk le,biztonsági okokból. A felhívások mind bűnmegelőzés célzattal kerülnek ki amiket a károsultak írnak be hozzánk és tartjuk a kapcsolatot a hatósággal is! Minden közzététel megfelel olyan törvényi előírásnak amely a bűnmegelőzés érdekeit képviseli! A Svindlerek Listája oldal segít mindenkinek aki hozzánk fordul segítségért,akár egy vitás ügyben is. Abban az esetben ha valaki jelzi felénk panaszát,hogy neve stb. tévesen jelent meg az oldalon,ez esetben azonnal töröljük az oldalról! Ilyen esetünk nem volt és nem is fordult hozzánk senki ilyen jellegű panasszal!

Ha bárkinek bármilyen kérdése van,forduljon nyugodtan hozzánk,akár panaszával,akár ötletével,mit hogyan változtatna az oldalon a hatékonyságát tekintve. Szeretettel várjuk !


Üdvözlettel ! S.L

2014. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 istapbender válasza:
csak arra lennék kíváncsi, hová tűnt szőrén-szálán, ez a nagyszerű oldal? :D
2014. máj. 6. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Most akkor kettőtök közzül melyik itt az EREDETI "Svindlerek Listája" nevű felhasználó?

A "Svindlerek Listája", akinek megjegyzésein elvétve tapastraltam helyesírási hibákat, vagy az "S.L"? o.O

Már elvesztettem a fonalat o.O

2014. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!