Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes modem nélkül is...

Internetes modem nélkül is működik, a Wifi router?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem ezt mert jelenleg van egy modemem és egy routerem amiből egy kék telefonkábelhez hasonló kábel mey bele a modembe. Namármost a jelenlegi internetemet szeretném lecserélni egy olyanra ami gyakorlatilag egy pendrive amiben van egy kártya és bedugom a gépbe és megy is a net. Namár most viszont ha internetet váltok akkor elviszik a modemet és marad a kicsi pednriv. Ha azt bedugom és a gépen már jó a net akkor a wifi továbbra is adja majd a jelet? Vagy elengedhetetlen hozzá az hogy hozzá legyen kapcsolva?

2013. jún. 20. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
a wifinek folyamatosan kell dolgoznia. N
2013. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerinted hogy megy át az USB modemből a jel a rúterbe, de komolyan?

Ennek a kérdésnek a megválaszolásához se kell zseninek lenni.

2013. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

"a wifinek folyamatosan kell dolgoznia. N"


Nő... :) nem csalódtam.

2013. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Van olyan router amibe a mobilnet SIM kártyáját be lehet tenni.

Nem igazán értem hogy a mobilnet stick-jét USB "pendrive" azt hova akarod tenni.

Ahhoz kell driver is.


Önmagában a stick kevés. Ha meg akarod osztani ahhoz olyan wifi router kell, 3G wifi router néven találod. Figyelni kell, hogy adott szolgáltató SIM-jét támogassa.

2013. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Jó nem kell leharapni a fejemet. Azért írtam ki a kérdést mert nem értek hozzá és csak egy normálist választ kérnék hogy ha a gépbe beledugom az USB-s modemet akkor a router felismeri és ugyanúgy dolgozik tovább?
2013. jún. 20. 17:00
 6/21 anonim ***** válasza:

Nem nő vagyok bocsi ez a szar lehagyta a mondandómat.

De most már még egyszer nem írom le újra.

2013. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#5:

a) bedugod a mobilnet sticket a gépedbe -> a gépen lesz net.

b) bedugod a mobilnet sticket egy mobilnetes routerbe -> lesz net wifi kapcsolattal, így az egy szem gépen kívül is tudsz netezni más eszközökkel

2013. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"ha a gépbe beledugom az USB-s modemet akkor a router felismeri és ugyanúgy dolgozik tovább?"


Ezt már leírták előttem. A gépbe dugod az USB modemet, nem a router-be, így a router nem igazán tud vele mit kezdeni. Hiszen nem a routerbe dugtad.


Leírták, hogy mit kell csinálnod. Ha mindenképp USB modemes netet (mobilnetet) akarsz, akkor vegyél megfelelő routert, és a SIM kártyát az USB modem helyett ebbe a router-be tedd. Ekkor ez a router már el fogja neked tudni osztani a netet wifi-n.

2013. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"ha a gépbe beledugom az USB-s modemet akkor a router felismeri és ugyanúgy dolgozik tovább?"


Ha bedugod a porszív villamos betáp kábelét a konnektorba, akkor működik, ha bedugod a kábelt az ágy alá, akkor nem működik.

Ugyan így képzeld el az internetet is.

Nem leharapni akartam a fejed, hanem nem értem ezen mi nem egyértelmű.

2013. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Csak én ebben a wifi témában még nagyon kezdő vagyok és nagyon is magas. Ami azt illeti nem is akarok sokat tudni róla csak most jött ez és gondoltam rákérdek. Köszönöm a gyors válaszokat. Szóval akkor röviden. Ha Nincs Usb bemenet a Routeremen akkor inkább hagyjam a p.csába?
2013. jún. 20. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!