Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A külső internetes ip címemet...

A külső internetes ip címemet amit a szolgáltató oszt ki miért nem tudják pingelni mások?

Figyelt kérdés
A tűzfal kivan kapcsolva és nincs router se, de nem látja senki. Egyből a modemről jön a net, ja és T-home.

2013. júl. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos jó címet próbálnak?

Tuti nincs még valahol a gépen egy tűzfal ami megfogja?

Tuti, hogy a modem, nem router is egyben?

2013. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link] innen néztem le az ip-t szóval ez biztos


illetve van egy program ami a netet optimalizál (cfospeed)

de annak a tűzfala kivan kapcsolva. Illetve hamacin keresztül tudnak pingelni nem tudom ez jelent e valamit.


Azt viszont nemtudom hogy van e router része.

Nem nagyon értek hozzá viszont vezeték nélküli wifi hálózatot is szét oszt a modem. Az lehet azt jelenti?

2013. júl. 5. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Bingó. :)


A wifi-hez is kell routolás, hogy több gép tudjon kommunikálni.


A Hamachin át pingelés pedig azt jelenti, hogy nem a géped tűzfala fogja meg, hanem valami más, még hamarabb. (A Hamachi átmegy a routerben lévő tűzfalon, mivel kifelé kapcsolódik a központi szerverhez.)


Vagyis a modemedben van egy router is beépítve és ennek a tűzfala fogja meg a pinget.

2013. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen igen közben keresgéltem és rájöttem. Viszont a routeren áttudom engedni bizonyos portot megadva nem?
2013. júl. 5. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, át kellene tudni.
2013. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. júl. 5. 14:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában HGW nél már lehet
2013. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!