Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy új routert de nem...

Vettem egy új routert de nem tudom hogyan állítsam be, hogy menjen úgy ahogy a régi? SŰRGŐS

Figyelt kérdés

Most vettem egy routert és sajnos nem tudom felszerelni illetve összetudom kötni a kábeleket, viszont nem tudom beállítani,hogy működjön a net.A régivel persze megy Tp link-es 1 antennás. Ezzel viszont nem tudtam még megoldani: Tenda W303R, 300Mbps ez meg egy N-es router.

Küldök képet is ha kell pl 192.168.0.1 oldalról.A lényeg az internet nekem csak 1 darab kábelből jön,telefonnak semmi köze mert nincs modem se csak 1 kábel ami megy a routerbe és majd a router-ből a gépbe és egy másik gépbe mivel osztott internetünk van.Az összekötés biztos,hogy jó szóval azzal nincsen gond!

Linkelem az internetszolgáltató oldalát:)) [link]

Igen román romániában élek de ez mind1 :)

Nem tudom ezzel az internettel most melyik lehetőséget kell használjam mikor rámegyek a 192.168.0.1-re a neten a pppoe-t vagy a dhcp-t.A régi routerrel semmit nem hoz elő se 192.168.0.1 se 192.168.1.1.-re.

Annyit tudok,hogy a windowson a hálozat automatán volt régebb is és most is azon van.

Ha kell vmi adat mondjátok,hogy hol(mert nem biztos h tudom hol keressem :D )és akkor megmmondom vagy küldök képet de nagyon fontos lenne mert már megvan egy ideje és most csak áll.

Arra lennék kíváncsi mert a szolgálató hozta volt ezt a routert és,hogy Ő valamit át kell állítson nála?Mert amúgy fura volt unokatesómnak elbaszódott vmiért hálozati kártyája ezért ki kellett venni és a netet az alaplapi hálozatikátyára tenni,de csak azután ment a net az alaplapin ha nála ahonnan jön a net valamit átállított szóval nem értem:( lehet itt is ilyesmi gond lehet

Amúgy próbáltam már idehívni de sajna még nem értem el mert még be sem csengeti de ezt a lehetőséget hagyjuk lényeg,hogy jó lenne minél hamarabb ha megtudnám csinálni és örülnék ha valaki tudna segíteni,mondtam ha kell még infó valamiről mondjátok és adom:)

Bocs h hosszú voltam a válaszokat előre is köszi mennek a zöld kezek a norm.-okra!:)



2013. aug. 24. 16:40
1 2
 1/11 P.O.C. ***** válasza:

A linkelt oldalról sajnos nem derül ki, hogy milyen protokollt használ a szolgáltatód az internetcsatlakozásra (DHCP, PPPoE, stb).

Az internetszolgáltatód hozott valamilyen modem félét? Ha igen, mi a típusa? Az is jó, ha képeket töltesz fel róla.

2013. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem nem hozott semmi modemet csakis ezt a routert: TP-LINK WR-340GD 54Mbps


Igaz most nem tudok képeket készíteni mert itt van a tesóm és használja a netet szóval az újról nem tudok.De holnap mindenképpen készítek sokat ami fontos lehet és akk linkelem!

2013. aug. 24. 16:56
 3/11 A kérdező kommentje:
A windowson valahol meglehet nézni h milyen protokollt használ?
2013. aug. 24. 17:06
 4/11 A kérdező kommentje:

Aszem megvan!!

Odamentem a kapcsolat beállításaira ott pedig a tpc/ip protocol 4-es-re és ott pedig a speciális-ra ott pedig azt írja Ip-cím dhcp kompatibilis Igaz ha a protocol 6-ra megyek és ott beállítás és speciális ott az Ip-cím "Csak automatikus beállítás"

2013. aug. 24. 17:10
 5/11 P.O.C. ***** válasza:
Gondolom most a 340GD -n keresztül megy az egész, az pedig egy router (amit elmondásod szerint a szolgáltatód hozott. Az kéne, ami annak WAN portja előtt van. Ha ugyanis az új routert be akarod üzemelni a régit ki kell iktatni.
2013. aug. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor asszem az lesz az 1 megoldás ha idehívom a szolgáltatót:)

De így legalább tudom,hogy be lehet állítani:)

2013. aug. 24. 21:05
 7/11 A kérdező kommentje:
Varjunk csak en magam megtudnam oldani? annyi lenne h a regit resetelem mikozben benne van a főkábel es majd felteszem az újat?Ezek után biztos h kell működjön nem?
2013. aug. 24. 22:16
 8/11 P.O.C. ***** válasza:
A baj ott kezdődik, hogy nem ismerjük a 340GD beállításait, mivel be sem tudsz lépni a webes felületére. Ha reseteled a régi routert, akkor elfelejti a beállításokat, és a két szék közül a földre ülsz.
2013. aug. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:
Még annyit meg tudok tenni, hogy TeamViewer -el ránézek a gépedre és megpróbálok belépni a régi routeredbe, hátha nekem sikerül. Ha részedről ok, megbeszélhetünk egy időpontot.
2013. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Részemről oké igaz nincsmeg a tm de holnap felteszem es holnap amugyis vasarnap szóval gondolom szabad vagy en barmikor az vok szóval írj egy időt pm be ami neked megfelel:)
2013. aug. 24. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!