Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy T-home...

Miért van az hogy T-home szerint megvan az internet sebességem de én akármit csinálok a gépemmel fele annyi se a sebességem?

Figyelt kérdés
10 Mb internetem van a T-home állítása szerint is ennyi de akármit csinálok 2-3 Mb sebességet mérek. Mi lehet a gond ? Modemet cseréltem de azzal ugyan annyi volt. Kábel törés lenne még esetleg valahol? Olyat vettem észre hogy ha nagyobb dolgot töltök vagy éppen töltök föl megszakad a kapcsolat.

2013. szept. 4. 22:10
 1/7 A kérdező kommentje:
1-2 hónapon keresztül jó volt egyik napról a másikra lett ilyen
2013. szept. 4. 22:13
 2/7 anonim ***** válasza:

lepróbálnám én ezt a netet,egy, pl kölcsönkért laptoppal,

-és ha azzal minden jó lenne,akkor rögtön megvan a ludas,

2013. szept. 5. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem parasztvakítás az egész. Tudsz Te olyan szolgáltatót ami ténylegesen megadja azt a sebességet amit ígér?:)
2013. szept. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anti paladin ***** válasza:

A digi-nél mindig megvolt a maximális letöltési sebesség, esténként néha még át is lépte. :)


Másik routerrel próbáltad? Nálunk a tré-home által biztosított router egy kalap sz@r, a sávszél felét tudja csak biztosítani. Másik géppel is jó lenne kipróbálni.

Egyébként ha megvan a garantált sebesség, a t-home nagyban tesz az ügyfélre, anno szóltam, nekik hogy van amikor a garantált sebesség sincs meg, ígértek egy palit csere routerrel. Azóta is érkezik...

2013. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A UPC-nél folyamatosan 101%-os a sebesség, majdnem 1 mb-et adnak plusszba a letöltéshez.

A kérdésre visszatérve: A T-home jellemzően lassabb netet szokott biztosítani (vagy akad a net), ez gyakori hiba.

A 10 mbps amit megadtak az nem azt jelenti, hogy folyamatosan annyival kell mennie, hanem egy elméleti csúcssebesség. A szerződésben benne kell lennie a GARANTÁLT letöltési és feltöltési sebességnek, én 2 mbps-ra tippelek egy 10 megás csomaghoz. Ha a garantált alá megy a sebesség, akkor lehet sajnos csak reklamálni.

A többi szolgáltató (DIGI, UPC) ilyen szempontból az ügyfelekkel törődik, és maximális sebsséget biztosít folyamatosan, hogy élvezni lehessen a sokezer forintos terméket.

2013. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Próbáltam másik modemmel is de azzal is ugyan annyi volt a sebesség. Akár mikor nézzem reggel,este, napközben sose élerem el a 3 mb.

Marad szerintem a laptoppal való megnézés.

Esetleg a hálókártya nem lehet rossz ?

2013. szept. 8. 18:29
 7/7 anti paladin ***** válasza:
Nem valószínű.
2013. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!