Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Biztonságos a Paypal? És jól...

Biztonságos a Paypal? És jól értem a működését? (olvass tovább kérlek, ha van e téren tapasztalatod! )

Figyelt kérdés
Van egy hely, ahonnan rendelni szeretnék, de csak paypallal lehet, úgy nem, hogy simán megadom a számot! Így nem szívesen bár, de regisztráltam paypalra. Nem örülök neki, hogy ott beírtam a számot! Én nem értem, hogy ez most hogy lesz. A paypal fogja levenni a netkártyámról a pénzt, és küldeni a kereskedőnek???? (OTP bank webkártyám van) Meg van itt egy ilyen, hogy "get verified" - ezen még tovább kell menni? Ott ír, hogy levonnak 400 ft-ot. És mi lesz még? A Paypal nem ingyenes?
2009. nov. 3. 11:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A paypal - a biztonsági előírások betartása mellett - az egyik legbiztonságosabb internetes banki felület.

Ugyanis ha a kereskedőnek adod meg a kártyaadatokat, akkor bármikor visszaélhet vele. A paypal az ellenőrzéskor valóban megterheli a számlád 400 Ft-tal, melyet az ellenőrzést követően jóvá is ír. Tehát ingyen van, neked nincs pluszköltséged.

Amikor paypalon fizetsz, akkor a paypal feltölti a bankkártyádról a paypal-számlád, majd a paypal-számlád terhére teljesít a kereskedő felé. Tehát a kereskedő mégcsak azt sem tudja, hogy te bankszámlával, átutalással vagy egyéb módon "töltöttél" hozzá pénz.

Én rengeteg paypal-tranzakción vagyok túl, és a legnyugodtabb szívvel ajánlom neked is. A lényeg: a paypal fiókod információit tartsd titokban és legyen erős jelszavad.

2009. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve használom. Teljesen biztonságos. Pont erre találták ki, hogy ne adjam meg a dombornyomott kártyám adatait másoknak, mert azzal vissza lehet élni. A webkártya egy másik megoldás ugyanerre a problémára. Válassz hosszú, bonyolult és számodra mégis megjegyezhető jelszót, azt tartsd titokban és kész. Ennyit kell tenned, hogy a paypal accountod biztonságban legyen. A paypal a vevő oldaláról ingyenes. Amikor én regisztráltam, még azt is le lehetett vásárolni, amit elsőre befizettem. (Inkább csak teszt volt, hogy a dolog tényleg működik.) Nem tudom, most hogy van ez, 400 Ft nem nagy szám akkor sem, ha ez csak egyszeri számlanyitási díj.


Viszont utalhatsz a saját számládra, és azt is eldöntheted, hol konvertálódjon a pénz. Tudsz forintot utalni a saját accountodra, van a Paypal cégnek is Magyarországon számlája, magyar bankban. Oda indíthatsz utalást a közlemény rovatba pedig beírod a kódot, amit az oldalon kapsz az account-odhoz. Ez viszonylag új lehetőség még nem ismerik annyian, mint a kártyás verziót, ami régóta működik.


A verified nem működik Magyarországon. Csak olyan országokban működik, ahol a bank kiadhatja a kártyatulajdonos lakhelyét. Nálunk nem adhatja ki harmadik félnek. Én is megpróbáltam már elérni, hogy az legyen a címem, de nem ment. Voltak már olyan ügyeink, ahol faxoltam, küldtem nekik közüzemi számlát is egyszer valamiért, mégsem fogadják el, hogy ez így verified, csak ha a banktól kapnák meg, hogy tényleg ott lakom. Az meg nálunk törvényileg tilos. Ez van. A legtöbb eladó tisztában van ezzel, nem veszik figyelembe, ha innen rendelsz, hiába írták ki, hogy csak verified címre postáznak.


Minden jót és sok sikert a rendeléshez!

2009. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!