Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebookon el lehet tűntetni...

A Facebookon el lehet tűntetni/kitörölni egy valaki lájkját a képem mellől?

Figyelt kérdés
Mondjuk feltöltök vmit és lájkolgat valaki,aki távolabbi ismerős, nem akarom,hogy ott legyen a neve a képeim mellett.. Csak az ő lájkját el lehet onnan venni valahogyan? A többi maradna..

2013. szept. 16. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem
2013. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 2xSü ***** válasza:
100%

Az első dolog, amit tudni érdemes: Ha egy képet – vagy bejegyzést – valaki láthat, akkor lájkolhat is, kommentelhet is.


A kép elérhetőségét – hogy ki láthassa – szabályozni tudod. Ha kiválasztod az „egyéni” beállítást, ott fel tudsz venni kivételeket. Pl. láthatják az ismerősök ismerősei, kivéve Gipsz Jakabot.

2013. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem módosíthatod, ki mit lájkol. Kérd meg szépen, hogy vegye vissza a lájkot, mert téged zavar.
2013. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod eltüntetni.
2013. szept. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
26%
Úristen, téged egy lájk is zavar? Korábban szentül meg voltam győződve, hogy egy képnél a minél több lájk annál nagyobb "népszerűséget" jelent. És miért baj, hogy ő lájkol? Én örülnék neki, ha sokan lájkolnák a képemet!
2013. szept. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
63%

Miért ne zavarhatna? Amikor pl. egy pasi bepróbálkozik, mindent összelájkol, aztán eltűnik. Miért kell ezt örökre megörökíteni lájkokkal? Volt már olyan ismerősöm, aki rákérdezett, ki az az XY, hogy mindenemet lájkolja, talán van köztünk valami? Aztán ha törlöm az illetőt, örökre fenn marad az összes lájkja.

Valaki írta, hogy kérjük meg az illetőt,t örölje a lájkot. Ez meg már milyen? :))))))))))

2014. jan. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

"Valaki írta, hogy kérjük meg az illetőt,t örölje a lájkot. Ez meg már milyen? :))))))"


Miért, milyen? Az EGYETLEN megoldás, és ráadásul emberi. Mi a rossz ebben a megoldásban, kifejtenéd?

2014. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ebből biztos sértődés lesz szerintem.

Én már sokat gondolkodtam ezen. Amikor egyedülálló voltam, akkor nem leveleket írtak meg telefonáltak a pasik, hanem lájkolgattak. És ez engem zavart, mert nem szeretném, ha az összes ismerősöm tudná, hogy ismerkedem és kivel, ill. épp milyen fázisban vagyunk. Aztán eltűntek, de a nyomuk a mai napig ott van. És zavar. Akkor gondolkodtam azon, hogy törlöm a profilt és létrehozok egy újat, feltöltöm újra a fontosabb képeket. Meg azon is, hogy megkérem az illetőket, hogy töröljék a lájkokat.

Egyvalakit meg is kértem. Na, ő azzal kezdte, hogy "meglepte", és ha úgy érzem, a 30 lájkoló közül ő az egyetlen "persona non grata", akkor törli is magát. Törölte, de a lájkja ott maradt. Kértem, törölje a lájkot is. AKkor már nem lehetett, mivel nem volt ismerősöm. De magyarázkodnom kellett, hogy nem "persona non grata", csak egyszerűen én nem kirakatban élek. De nem értette. Azt is kérdezte, miért legyen "unlike", amikor neki tetszik, amit lát.

Nem tudom, hogy lehet ezt sértődés nélkül elrendezni. Te hogy kérnél meg valakit?

2014. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

8-as vagyok

Azt sem igazán értem, miért nem törölhetem más lájkját a képem mellől. A kommentet például lehet törölni. Végül is az én fotóm, nem rendezhetem úgy, ahogy szeretném? :))

2014. jan. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Az én életemben egyszer volt ilyen szituáció, akkor is fordítva. Az akkori legjobb barátom kért meg, hogy vegyek vissza egy lájkot. Nem emlékszem pontosan, de nagyon kurtán fogalmazott, ilyesmi rémlik, hogy "ne lájkold lécci kösz" :D Én nem sértődtem meg, visszavettem, ha ez kell neki, legyen vele boldog. A te esetedben én leírnám szépen, hogy "Kérlek vedd vissza a lájkot, mert nem szeretném, ha az ismerőseim kérdezősködnének.". Mondjuk velem ilyen szitu nem fordul elő, mert ha valamit nem akarom, hogy lájkoljon XY, akkor elrejtem azt a valamit XY elöl. :)
2014. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!