Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyobb csomagra fizettem...

Nagyobb csomagra fizettem elő, mégsem nőtt a sávszélesség. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
T-home-nál az eddigi 5mbit/s-os csomagom helyett pont a duplája, azaz 10mbit/s-os (NetMánia S) csomagot kaptam. A csomagváltás sikeresen megtörtént (onnan tudom, hogy az ügyfélszolgálat mondta). Igen ám, a sávszélesség is nőtt (online sebességmérőkkel szoktam nézni, köztük a speedtest.net oldalon), de az eddigi 5-5,5mbit/s helyett olyan 6-6,5 mbit/s-t mutat, az ígért 10 helyett. Ez miért lehet? Nem megy a sebességmérés közben más gép, vagy torrent/letöltés, tehát más sem veszi el a sávszélességet. Illetve a kábelek is újak, CAT5 típusú utp kábelek, ami tudtommal kb 100mb/s-ot is elbírna. Mi lehet a gond?

2013. nov. 13. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

-A gép ennyit bír

-A router ennyit bír

-A modem ennyit bír

-Adott helyen a kábelek ennyit bírnak (pl öreg kábelek, messze van a hely kapcsolódási ponttól)

2013. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De ezek közül egyik sem áll fent. Gép fél éves, i7-es, nem hinném, h ez probléma lenne neki, router és modem egyben van, 50mbit/s-ot bír, és ha nem wifin, hanem ethernet kábellel nézem, akkor is ugyanennyi.
2013. nov. 13. 13:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy a maximális, vagy a garantált sávszélességről beszélünk. A 10 megabites csomagnál a 6,5 megabit reálisnak tűnik. (Bár azt nehezen hiszem, hogy 5 megabitesnél lazán 5 és felet mértél.)

Egyébként rengeteg dologtól függ, még a központtól való távolságtól is. Nálunk hasonló váltáskor 4-ről 7 megabitre nőtt a sebesség. A munkahelyemen 120 megabit helyett 70 a valós érték. Az ígért maximális értéket soha nem fogja elérni a valós, mért érték.

2013. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen gagyi arra fele a T-Home infrastruktúrája.
2013. nov. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszok, de szerintem inkább felhívom a t-home-ot és megkérdezem, mert infrastruktúrával Budapest belvárosában nem hiszem, hogy baj lenne. Mondjuk a kínált és a garantáltban lehet valami... De egyébként tényleg sokszor volt olyan régen, az 5mbit/s-os csomaggal, hogy 5 fölé ment a speedtest.
2013. nov. 13. 13:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Felhívhatod, de 90%, hogy azt a választ kapod, amit mondtam.
2013. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A nap minden szakában így van?

Mert a szolgáltatók szoktak azzal takargatódzni, hogy estefelé és hétvégén túl sokan használják a netet.

2013. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát ha ADSL, akkor nincs min csodálkozni. Ők is tudják nagyon jól, hogy büdös életben nem fogsz te 10 mbitet kapni ADSL-en keresztül. Nekünk 5-5.5 mbit-et bírt a 2. kerületben, közel a központhoz. Váltani akartunk kábelnetre t-homenál, azt mondták lehet, megrendeltük, kijött a szaki és mondta, hogy hát ide azt nem lehet bekötni. (Akkor mért mondták, hogy lehet és sima ügy, rendeljük csak meg?) Utána rá akartak még beszélni a 10 mbites dsl-re (amikor 8mbites dsl előfizunk volt még régebben és akkor is csak 5 jött... de majd a 10 biztos gyorsabb lesz!!!!). Úgyhogy szerződés bontás és UPC 50 mbites kábelnet (már 60mbit) ami ugyanannyi volt mint az 5 mbites adsl t-homenál és rendesen megy is 60 mbittel. Persze ahol nincs upc ott szívás.
2013. nov. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 50 Mbites T-Home VDSL netem van és ennyivel jön:


[link]


Szóval amit Simon Belmont írt ( "Az ígért maximális értéket soha nem fogja elérni a valós, mért érték." ) egyáltalán nem igaz.

2013. nov. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem 30-as VDSL volt és 29,9-el jött.

Felhívod őket, kijön a szerelő és rámér a hálózatra, hogy te lakhelyeden pontosan mekkora az elérhető maximális sebesség. Ha ez megvan 10 mbit, akkor jöhet a további keresgélés, vagy a router, vagy a modem hibás.

2013. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!