Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyobb csomagra fizettem...

Nagyobb csomagra fizettem elő, mégsem nőtt a sávszélesség. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
T-home-nál az eddigi 5mbit/s-os csomagom helyett pont a duplája, azaz 10mbit/s-os (NetMánia S) csomagot kaptam. A csomagváltás sikeresen megtörtént (onnan tudom, hogy az ügyfélszolgálat mondta). Igen ám, a sávszélesség is nőtt (online sebességmérőkkel szoktam nézni, köztük a speedtest.net oldalon), de az eddigi 5-5,5mbit/s helyett olyan 6-6,5 mbit/s-t mutat, az ígért 10 helyett. Ez miért lehet? Nem megy a sebességmérés közben más gép, vagy torrent/letöltés, tehát más sem veszi el a sávszélességet. Illetve a kábelek is újak, CAT5 típusú utp kábelek, ami tudtommal kb 100mb/s-ot is elbírna. Mi lehet a gond?

2013. nov. 13. 13:02
1 2
 11/13 levis56 ***** válasza:
Nekem is T-home van és 5mbit volt ami megszünt az év elején autómatikusan átálltak 10 mbit-re ugyan abban az árban,a garantált letöltés és feltöltés megegyezik az 5 mbit-es csomagéval de itt ha úgy hozza kedvűk jöhet a jel 5 mbit felett is de ez nem garantált,álj át 20 mbit-re ott már 15 mbit felett is mértem a garantált 10 mbit helyett és csak 700 Ft-al drágább.
2013. nov. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"ha nem wifin, hanem ethernet kábellel nézem, akkor is ugyanennyi."


Kábelek alatt én azt érdtettem, ami a modem és a szolgáltató fogadó eszköze között van. A távolság alatt szintén. Mondjuk a szolgáltatónak elvileg tudnia kéne mérni, hogy a modemig mit bírnak a kábelei/eszközei.

2013. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#9: nem akarok kötekedni, de ha te is, akkor én is: nálad sem érte el az 50-et.

Egyébként meg abban, hogy "soha", volt egy kis túlzás, elismerem. Az viszont igaz, hogy az előfizetők 95%-ának a valós sebessége csak tisztes távolból fogja megközelíteni a maximális sebességet.

2013. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!