Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez a spammelő mit akar tőlem?...

Ez a spammelő mit akar tőlem? Ld szöveg Most halál komolyan nem tudom-mit várna tőlem egy ilyen levél kiküldője? Nem naív vagyok de tényleg nem tudom.

Figyelt kérdés

A szöveg ld lent.

Na most tegyük fel ma született gyerek vagyok aki még sose látott ilyen levelet. Válaszolok. És akkor mi lesz?



Helló


A nevem Marie vagyok, magas, jó megjelenésű, tökéletes test alakja és sexy.I láttam a profilodat, és mi örömmel felveszi Önnel a kapcsolatot, remélem lesz az igazi szerető, őszinte és gondoskodó ember, hogy én is kerestem, és azt van valami különlegeset mondani rólam, ezért kérjük, keressen meg közvetlenül az én e-mail címet (marieannan1@yahoo.com) nem, így én is küldhetünk közvetlenül a képem neked.


Üdvözlettel

Marie



Hello


My name is Marie I am tall, good looking, perfect body figure and sexy.I saw your profile and what delighted to contact you, I hope you will be the true loving, honest and caring man that I have been looking for, And I have something special to tell you about me, so please contact me Directly through my email address at (marieannan1@yahoo.com) did so I can also send my picture directly to you.


regards

Marie


2013. dec. 8. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát, írj neki és megtudod mire megy ki a játék!

Amúgy a vége valószínűleg pénzlehúzás lesz.

G.

2013. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

pénzlehúzás?

van olyan hülye akiből egy fillért is ki lehet húzni? így?

ha van ilyen az meg is érdemli. lopják ki mindenét.

2013. dec. 8. 10:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Mindig vannak olyan végtelelenül naív vagy buta vagy csak simán elkeseredett emberek, akik bedőlnek az ilyen hülyeségeknek.

G.

2013. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ez a spammelő mit akar tőlem?"

1. Leellenőrzi, hogy élő e-mail címről van-e szó. Azzal, hogy válaszolsz, megbizonyosodik az e-mail cím mögött valódi személy áll.

2. Ha az 1. lépés teljesül,akkor vagy küld neked valamit - mondjuk vírust, trójait - vagy eladja az e-mail címed valami spammernek, aki kéretlen reklámlevelekkel áraszt el.

2013. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ehhez nem kell ilyen manuális időrabló módszer.

online mail validator, bedob egy excel táblát millió címmel és lőn csoda.

semmi perc alatt megvan az ellenőrzés.


Leellenőrzi, hogy élő e-mail címről van-e szó. Azzal, hogy válaszolsz, megbizonyosodik az e-mail cím mögött valódi

személy áll.

2013. dec. 8. 11:18
 6/13 A kérdező kommentje:

küldjön. van av pajzs stb. a böngésző meg sandboxban fut-küldhet tőlem.


vagy küld neked valamit - mondjuk vírust, trójait -

2013. dec. 8. 11:19
 7/13 A kérdező kommentje:

árasszon. legalább lesz dolga a spam assassin-nek.


ki kéretlen reklámlevelekkel áraszt el.

2013. dec. 8. 11:24
 8/13 anonim ***** válasza:

"ehhez nem kell ilyen manuális időrabló módszer. "

Ezt nem is manuálisan küldi.

Csinál rá egy szkriptet.


"online mail validator, bedob egy excel táblát millió címmel és lőn csoda. "

Az a baj, hogy az "online mail validator" csak azt tudja ellenőrizni, hogy létezik-e az adott e-mail cím. Hogy valós ember van mögötte, ahhoz szükséges egy levelet küldeni, és rá érkező választ kapni.


"küldjön. van av pajzs stb. a böngésző meg sandboxban fut-küldhet tőlem.

...

árasszon. legalább lesz dolga a spam assassin-nek. "

A legnagyobb biztonsági hiba az elbizakodottság.

2013. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Klasszikus "nigériai csalás" egyik változata. Diplomás okos fekete becsapni buta, gazdag fehér. Lehúzni jó sok pénzzel. Erre megy ki a játék. A "hölgy" valószínűleg egy szerver, majd írja azt is, hogy szerelmes beléd, jönne Budapestre, de nincs pénze repülőjegyre, küldjél neki XX dollárt. De ruhák és sok más is kellene, pl. vízumra pénz...
2013. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

újra a klasszikus kérdés: van ember a földön aki beveszi ezt a dumát?

mert ha van: meg is érdemli.

de én egyszerűen képtelen vagyok elképzelni hogy van ilyen.

2013. dec. 8. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!