Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az hogy a modemet...

Miért van az hogy a modemet átdugtam másik koax kábelre ott nem működött visazadugtam a régire de mostmár ott se csak a power led világít a ds lámpa meg villog?

Figyelt kérdés
átvittem a szobámba a modemet mivel ott akkor tudnám kábelről használni a routert wifi helyet de csak a power és ds led világított... régen az a koax kábel tv-be volt dugva... mikor visszavittem a régi helyére már akkor is csak a power éa ds led világított... router csatlakoztatva van reset-t csináltam semmi... valami ötlet? jó lenne ugyfélazolgálat nélkül megoldani mert nincs kedvem noszogatni megint őket egy hétig mire megmozdulnak

2014. jan. 10. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen modem?
2014. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
arris
2014. jan. 10. 15:24
 3/11 A kérdező kommentje:
azért most várok olvastam más modemnél hogy reset után 20-30 percet is várni kell hogy online legyen bár túl sok reményt nem fűzök hozzá
2014. jan. 10. 15:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudod csak úgy cipelni egyik szobából a másikba.

Ugyan is a modembe vezetett kábel, speciális elosztóból jön, ami csak azon a kábelen engedi át a US -t (feltöltési jelet).

Ha vissza viszed az eredeti helyére, és csatlakoztatod, akkor automatikusan vissza kell tudnia csatlakoznia.

Ha át akarod vinni másik szobába akkor fel kell venni a kapcsolatot az ügyfél szolgálattal, kiküldenek egy embert aki majd átviszi...


Ha a régi kábelén nem tud vissza csatlakozni, akkor kell resetelni a modemet.

Ez után várni kell, amíg vég scanneli a frekvenciákat hogy kapcsolódjon a központi CMTS szerver hez, majd tőle újra meg kapja a konfigurációs adatokat.

2014. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és az mennyi idő mire ujra csatlakozni tudod? másfél órája volt reset egyelőre semmi... egyébként köszi a választ...
2014. jan. 10. 16:45
 6/11 A kérdező kommentje:
ja és reset közben be legyen dugva a koax kábel?
2014. jan. 10. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Reset a modemet restelli alapbeállításokra.

Nálam az újra csatlakozás, kb. 1 perc utána.

Először a DS villog (keresi a lefele frekvenciát a CMTS szerverhez), majd világít (meg találta szervert),

majd az US villog (keresi a felfele irányba), majd világít.

Ekkor képes volt a CMTS szerverhez csatlakozni, azaz a frekvenciákon gond nélkül elérte a központi szervert.

Ezután az online kezd el villogni, ekkor csatlakozik, és lekéri a szükséges konfiguráció beállításokat a központi szervertől.

Majd utána csatlakozik a hálózati eszközöd, jelen esetben a router, és villogni kezd a Link ledje is.


Ha a DS -nél akad meg és csak villog, akkor nem tudja az általános lefele történő frekvencián elérni a CMTS szervert.

Ha DS világit, és US villog, majd előről kezdi, akkor lefele meg van a kapcsolat de vissza fele nincs. A 35-37MHz -en valami zavar van, vagy rossz kábelre van kötve, esetleg sérült a kábel csatlakozása. (ezen az alacsony frekvencián jelentkezik a legtöbb gond a kábellel)

Ha DS és US is világít és online villog, majd elölről kezdi, akkor a CMTS -hez érkező optikai vonal sérült.

Ha nem kezdi előről, és ki alszik az összes többi led, akkor vagy kikapcsoltad a modemet a power gombal, vagy le van tiltva a modem a hálózatról.

Ha a DS, US, Online is villágit, sőt még a Link is villog, de nem kapsz kapcsolgatott, akkor egy távoli szerverrel, vagy kábellel van gond, várni kell türelmesen. míg megjavítják.

2014. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi hogy leírtad ezeket csak nem sokra megyek vele mivel nem tudom rá a megoldást... egyébként írtam hogy nekem a ds lednél akad meg csak villog... mielőtt nem vittem át a másik kábelre addig minden rendben volt... mi cseszhette így el ennyire?
2014. jan. 10. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:

DS led csak villog...

bevan dugva a kábel!?

mivel így olyan mint ha nem is lenne össze kötve a koax -on.

2014. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
becsavartam már vagy 20x... próbáltam teljesen próbáltam hogy csak éppen bedugom de semmi... amúgy számomra nem meglepő hogy a ds led villog... mikor nincs internet akkor mindig ez a felállás
2014. jan. 10. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!