Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik a vásárlás...

Hogyan működik a vásárlás (eladás) az internetes aukciós oldalakon pl. vatera?

Figyelt kérdés
Mondjuk, ha leütik az árumat, utána mi történik?
2008. júl. 18. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Utána kölcsönösen megkapjátok e-mailben a regisztrációkor megadott adatokat (telszám, cím), és kapcsolatba léphettek egymással.

Ha létrejön a tranzakció, akkor értékelitek egymást (általában pozitívan) az oldalon, az eladó pedig fizeti a jutalékot az oldalnak. Ha nem jön létre a tranzakció (rossz az áru, nem jelentkezik az egyik fél), akkor negatív minősítést kell adni, és nem kell jutalékot fizetni. Negát csak ilyenkor szabad adni!

Semleges minősítés szintén meghiúsult tranzakció esetében van, amikor senki sem hibás (vagy csak megállapodtok egymással).

2008. júl. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Hmmm, és a jutalékot nem lehet úgy kijátszani, hogy semlegesezünk egyet, aztán meg így megkerüljük a vaterát nem?:D
2008. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok. Életembe nem vettem még semmit interneten meg a vaterára se vagyok regisztrálva csak ez így logikusnak tűnik:D
2008. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:-)
2008. júl. 18. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem érdemes trükközni, semlegesezni stb., mert a rutinos aukciózók azt nézik először, hogy a leendő eladónak-vevőnek mennyi pozitív értékelése van, ez alapozza meg a bizalmat, ami alapján nyugodtan bele lehet menni az üzletbe. Ha valaki gyanús, túl sok semleges meg negatív van, akkor már inkább el is kerüli az ember nagy ívben.
2008. júl. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!