Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassul le a Firefox...

Miért lassul le a Firefox böngészőm egy idő után? Miért használ ekkora memóriát?

Figyelt kérdés
Firefox 3.0.15 van fent a gépemen. Böngészés közben általában 3-4 ablak van nyitva, de csupán cikkeket olvasok, fórumozok stb. Kb. fél-egy óra után iszonyatosan lelassul, és ha a Feladatkezelőben a Folyamatok alatt megnézem a memóriahasználatot, a firefox.exe több, mint 1GB-ot használ! Alapból, közvetlenül megnyitás után csupán 100k, amely folyamatosan növekszik. Mi lehet az oka? Nem hiszem el, hogy ez normális. Az a gyanúm, hogy valamit tölt (esetleg trójait)? A NOD32 nem talált semmi különöset. A letöltések sem aktívak...
2009. dec. 13. 02:24
 1/10 anonim válasza:

Ez szerintem a Firefox hibája. Erre most biztos elkezdik páran írni hogy náluk így jó meg úgy, de nekem kell majd' fél perc mire betölt, egy 3GHz-s procival és 4GB RAM-mal megáldott gépen. Maga a Firefox a hiba. Akárhogy nézzük, nem a Windowsra való, inkább Linuxra, az igazi Windows-os böngésző az IE.

Javaslom próbáldd ki egy kis időre az IE-t, aztán dönts... ;)

2009. dec. 13. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van,használja mindenki azt a böngészőt,amelyik a számára a legszimpatikusabb.
2009. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
próbáld ki a google chrome-ot. gyors egyszerű és szimpatikus
2009. dec. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Firefox csak egy idő után lassul be, de még ezzel a hibáival is a legjobb böngésző. Az IE-t egy kupacba gyűjteném a 6-7-8-as verzióival és lefosnám. Chrome meg túl egyszerű nekem.

Ha Goggle-ba beírod hogy 'fasten Firefox' leírják hogy hogyan lehet csunyán felgyorsítani a fájörfokszot jól.

2009. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 compactegon ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az IE tényleg kaka, sajna még mindig ezt használja a nagy többség. SZerintem meg tedd fel a 3.5,5-öt. Nekem most a 3,6 béta Firefox van fent, és nap végén is ugyanolyan gyors, mint az elején. Bár a régiekkel sem volt gond.
2009. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miről beszéltek, mert nekem tökéletesen működik a Firefox. Egész nap használom és semmi gond nincs vele.

Amúgy meg használj bármit, csak ne a Google Chrome-t.

2009. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nálam is Firefox 3.0.15 van fent. Ez a legjobb. (Szerintem jobb, mint a 3.5.5.)
2009. dec. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Bugos xar, meg a windows is az és a többi oprendszer is fos!


Lemerem fogadni hogy katonai célokra nem ilyen sz@r kőkori legó rendszereket használnak, csak a népesség számára írnak ilyen sz@r rendszereket!


Annyir a látszik mindegyiken hogy szinte tudatosan vannak beletervezve a hibák amik gyengítik az egészet és végülis egy hülye félkarú rabló szintjére süllyesztik le a hardvert.


Csak ez a félkarú rabló nem a pénzed rabolja elsősorban hanem az idődet meg az idegrendszeredet..

2009. dec. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Xar mi? Próbáld meg sz-szel írni és akkor nem nézlek retardáltnak :D. Egyébként meg teljesen triviális annak egy része amit írsz, a másik meg baromság. Valószínűleg a biztonságtechnikai és katonai cégek több forrással rendelkeznek hogy olyan rendszert építsenek ki maguknak amely megbízható és biztonságos. Mi a havi fizetésünkkel nem tudnánk ezt megfizetni, ezért számunkra elérhetetlen. Nem hiszem hogy a hibák tudatosan vannak betervezve hiszen akkor senki nem használná, ez nem a kommunizmus hogy csak egy valami van amit mi nekünk kell használni, Lenin meg a kaviárt falja és mi irigyen nézzük. Túl sok szar sci-fit meg összeesküvés elméleti filmeket nézel mi? :D
2009. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 3

Át a chrome-ra? :D


Chrome-ot csak olyan használ aki még soha el bele sem nézett az általa elfogadott szerződési feltételekbe. :D


Mindenki csak automatikusan elfogadja telepítés után, de ha valaki elolvassa esze ágában sem lesz többet használni! :D


Egyébként nem vagyok FF függő, de mint webfejlesztő úgy látom hogy erre a célra az a legmegfelelőbb, az nyújtja a legtöbbet,

átlag embernek facebook-ra viszont szinte bármi jó, opera is, de chrome, háát adatvédelmi szempontból inkább kihagyom és max tesztelésre használom. Akárcsak Windows-t.


#8

Már ne haragudj de,

jellemzően azok írnak ilyen hülyeséget akik HTML-ben nem tudnának megírni egy 7 soros "HELLO WORLD" oldalt.


Igazat megvallva olyan világban élünk ahol tele a net oktatóanyagokkal akár anyanyelven is, és mégis ott tartunk hogy mindenki szapulja a programozókat de ő maga nem lenne hajlandó megtanulni a legegyszerűbb programozással kapcsolatos dolgot sem. Persze tipikus HUN mentalitás része ez is, könnyebb szidni a másikat mintsem megcsinálni magunknak.


Egyébként aki akar az már magának is csinálhat egyedül vagy csoportban oprendszert (vagy bármilyen más szoftvert), akár önképzéssel is, felesleges fejlesztőket szidni, légy magad a fejlesztő és mutasd meg hogyan is kell ezt jól csinálni, ma már bárki lehet fejlesztő, pár hónap önképzés után, ha komolyan veszed saját böngészőt írhatsz, 1 év után némi segítséggel összedobnál magadnak egy oprendszert is, de ahhoz el kell felejteni a nyafogást és komolyan neki kell ülni. A jó oldala hogy attól kezdve független leszel ezektől a szemét fejlesztőktől akik színtiszta szívatásból "félkarú rablót" csinálnak a gépedből! :)

2017. máj. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!