Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jelenleg egy Linksys WRT54GL...

MyDrox17 kérdése:

Jelenleg egy Linksys WRT54GL ketyeg az én kis otthoni hálózatomban már jó pár éve, de most úgy érzem váltani kellene! Ki is néztem egy TP-LINK TL-WR1043ND V2-t és érdeklőnék, hogy szerintetek megéri-e a csere mivel lenne jobb, mivel lenne rosszabb?

Figyelt kérdés

Információ az itthoni hálózatomról :

-1 gép van UTP kábellel a routerre csatlakoztatva.

-4 gép , 4 mobil van vezetéknélkül csatlakoztatva.

-120 mb-s net megy be a routerbe.

-3 emeletes ház középső emeletén van a router.



2014. márc. 31. 15:02
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

A Linksys WRT54GL a SOHO routerek routere. Azt lehet mondani, hogy szinte minden Linux alapú firmware erre épül, szinte ezzel kezdődött a fejlesztésük. De már sajnos eljárt felette az idő. Kb 30 megabitet tud átengedni a WAN portja, DHCP módban talán kicsit többet. Még ma gyártják és árulják jó drágán.

Szerintem az általad kinézett TP-link méltó utódja lehet.

Hardveresen a többszöröse:


WRT54GL:

CPU: Broadcom BCM5352E @200 MHz

FLASH: 4 MB

RAM: 16 MB


TL-WR1043ND:

CPU: Atheros QCA9558 @720 MHz

FLASH: 8 MB

RAM: 64 MB


Ezen kívül gigabites Switch, és 3 db 5 dBi -s antennája van. Erre is rámegy az OpenWrt.

Szerintem simán ki tudja majd szolgálni a hálózatod.

2014. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Látom tényleg értesz hozzá , mert pont 30mb-t enged át wan-on, wirelessen meg maximum 20-at tudtam kihozni belőle . És egyébként a MS (ping, latency) ami főleg játékoknál számít összefüggésbe lehet a routerrel ? Vagy a 18-20-as ms alaphelyzetben bármilyen jó routerrel is ugyanennyi ?

Esetleg 1-2 érvet tudna még valaki írni , megérné-e a csere ?

2014. ápr. 1. 15:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Vagy akár másik routert ajánlani ?
2014. ápr. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!