Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook vírus ellen mit...

Facebook vírus ellen mit lehet tenni? Lent több információ.

Figyelt kérdés
Tehát szerintem bekaptam egy olyan vírust ami üzenetet küld a nevemben és ezt pillanatok alatt több száz emberrel megteszi mit lehet csinálni ez ellen? hogyan tudnám ezt a vírust megsemmisíteni vagyis eltávolítani a gépemről? AZ üzenet szövege a következö: ,, [link] " nem tudom ki hallott már erről... , de aki tud segíteni kérem tegye meg :)) köszönöm.

2014. ápr. 16. 11:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Merevlemezt tett át egy tiszta gépbe, és ha szükséges, győződj meg róla, hogy a saját, tiszta rendszeréről fog indulni. Aztán naprakész vírusirtóval teljes ellenőrzés a rendszerpartíciódra, majd malwarebytes freevel ugyanez. Amit találnak, azoknak egyesével nézz utána, ha törölhetők, töröld te kézzel. Ha mást kell velük csinálni, és találsz leírást, csináld. Ha nem találsz leírást a javításra, de a fájl fontos, akkor itt a gyakori. Ha újabb, külső, teljes ellenőrzéskor nem talál semmit egyik se, akkor már nagyon-nagyon valószínű, hogy tiszta.


Vagy újratelepítesz.


Bármelyiket is választod, a facebook jelszavadat egy másik gépen változtasd valami olyanra, ami semmiképp nem található ki szótáras támadással, 12 karakternél hosszabb, van benne kis- és nagybetű, számok, írásjelek. Ha gyorsan gépelsz, és nem szeretsz betű-jelgubancokat memorizálni, akkor négy tökéletesen összefüggéstelen szó, rendesen szóközzel elválasztva, bőven erősebb bármelyik módszernél. Főleg ha dobsz közé valami nem alfanumerikus karaktert is.

2014. ápr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!