Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Először adok el dolgot PayPalo...

Először adok el dolgot PayPalon keresztül. Bizonytalan vagyok a dologban. Biztonságos?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam sms-t (+16573337794) számról, hogy megvenné a karórát amit apródon hirdetek. Állítólag a nőci kanadai, de Nigériába szeretné kérni a csomagot, mert ajándékba szánja ott tartózkodó rokonának. Megegyeztünk. A nő elküldte a pénzt és hirtelen jött 4 spam levél a paypaltól, hogy hogyan kell lebonyolítani a küldést. (scannelni a bizonylatot majd elküldeni a shipmentinformation@mail2helpdesk.com címre)Illetve, hogy a pénz egy ideiglenes helyre helyezték: We've placed a temporary hold on the funds of this transaction. A cím is elméletileg "confirmed": [link]

Elméletileg minden rendben van, de mivel először csinálok ilyet és több mint 100 ezer forintról van szó, kicsit félek. Esetleg van amire vigyáznom kéne?

Köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 17. 18:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha jól értettem, a pénzt addig nem írják jóvá a számlámon, amíg el nem küldtem a bescannelt bizonylatot a csomagfeladásról. Ilyen van?
2014. ápr. 17. 19:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyanús. Főleg a Nigéria. Ne küldd el az órát. Ha ideiglenes helyre ment a pénze, akkor úgyis visszakapná, már ha ez a történet igaz lenne. Lehet, hogy egy hamis paypal címről jött a levél.
2014. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy így tovább nézegetjük a dolgokat, 99,9999 %, hogy ez csalás. A levélben mellékelt link egyáltalán nem biztos, hogy valódi paypal, a paypal nem csinál ilyen letét dolgokat, csak simán utal, és nem küld négy e-mailt. Az e-mail címből se derül ki, hogy ez a paypal-é lenne.
2014. ápr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Uristen, BE NE DOLJ NEKI!!!!!!!!!!!


Atveres az egesz, csak at akar baszni!


Mar eleve a Nigeria szo lattan menekulnod kene!


Torold a levelet, es tiltsd le, hogy tobb emailt ne tudjon kuldeni, es ilyen nagy osszegu termeket csakis vagy szemelyes atvetellel adj el, vagy eBayen hirdesd meg, mert az biztonsagos!


Van olyan, hogy a Paypal visszatarja a penzt, de ez csakis eBayes eladasnal fordul elo. Amikor vki kezdo eBayes es meg nem adott el csak nehany dolgot, akkor addig a PP nem teszi hozzaferhetove a penzt, amig a vevo biztosan meg nem kapta a csomagot. Tudom, mert en is eladtam egy csomo mindent eBay es eloszor 21 napokat, mostanaban mar csak 1 hetet kell varnom a penzre.


Ha maganszemelyek kuldozgetnek egymasnak PP-al penzt, az azonnali, ott nincs semmi zarolas, ideiglenes visszatartas. Ha megadod az email cimed es en most rogton kuldok neked 100 dollart, az azonnal a PP szamladon lesz amit rogton el is kolthetsz online vasarlassal!


Ne legyel buta, ne dolj be neki!!!!!!!

2014. ápr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Szerencsere Nem doltem be neki. Irtam a paypalnak is direktbe az uggyel kapcsolatban, es megerositettek, hogy csalasrol van szo.
2014. ápr. 22. 02:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg szerencse! Ugyes vagy h kiirtad a kerdest mikor bizonytalan voltal. Remeljuk masok is tanulnak belole.

A legijesztobb a dologban az, hogy ezek a csalok kuldenek olyan emailt hogy meggyozodesed hogy az a Paypaltol jott es az atlag ember nem veszi eszre, hogy az nem a PP jott hanem a csalok hamisitottak.

Engem egy ilyen nigeriai meg az FBI-al is megfenyegetett, mert nem adtam fel neki a Swarovski ekszert.... Visszairtam neki hogy en magam is FBI ugynok vagyok es csatoltam egy fotot a Scully ugynok igazolvanyarol :D ezutan a csalo nem zaklatott tovabb....

2014. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pasika007 válasza:

A no epp velem is konzultal...epp harom termekemet akarja megvenni 200 ezerert...

Csak en megmondtam neki hogy a paypal nem jo, hanem bankbol kuldjon a bankomba es a bank of americatol kaptam 4 emailt...

Megirtam neki hogy amig nem erkezik a szamlamra a penz addig nem kuldok semmit...ha kivi leszek ennek a vegere...

2014. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!