Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy az Firefox a...

Joco92 kérdése:

Miért megy az Firefox a háttérben?

Figyelt kérdés
Mikor használom a firefox-ot néhány perc után leáll majd újraindítom ki írja hogy az alkalmazás már fut de nem válaszol kérem zárja be. De az asztalon vagyis a tálcán nem jelenik meg akkor mégis hogyan kapcsoljam ki? A feladatkezelőben fut egyszerre 2 is, mindkettőt leállítom majd ismét megpróbálom elindítani sikerül de nem tölt be semmilyen oldalt és ez nem csak a Firefox-nál hanem a Google Ch. és Internet Ex. nél is megcsinálja! Miért csinálja ezt?

2014. ápr. 19. 20:15
 1/6 csacsi2 ***** válasza:

Eseménynaplóban vannak hibák?!

oprendszer?!

Mikor volt utoljára karbantartó program futtatva?!

Merevlemez ellenörzés?!


Operációs rendszer frissítései, service pack (SP) javítják ki a hibákat (bug) telepítsd!


I.)

-futtass karbantartó programot:

Telepítsd a CCleanert:

[link]

töltsd le ezt és futtasd (download latest):

[link]

II.)

-futtass registry tisztítót (ccleanernek nem a legjobb de biztonságos)

(Jv16PowerTools,Registry Reviver,Advanced System Care,Ashampoo Registry Cleaner) sajnos a jók fizetősek...


Az automatikus (eröltetett) program bezárása:

futtatásba: regedit

keresd meg ezt a két ágat:

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"AutoEndTasks" értékét állítsd "0" -ára

+

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"WaitToKillAppTimeout" 5000

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

"HungAppTimeout"2000

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

"WaitToKillServiceTimeout"5000

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop

"WaitToKillAppTimeout" 10000

III.)

-futtass lemezellenörzést (javítást)

Futtatásba írd: cmd

Parancssorba: chkdsk c:

c: a partíció (kötet) betüjele

Ha hibát talál akkor a következőt (mindenre "i"gen) majd indítsd újra a gépet, hagyd lefutni:

chkdsk c: /f/r/x

IV.)

Futtass vírusellenörzést.

V.)

Állítsd helyre a sérült, átírt rendszerfájlokat!

Tedd be a telepítőlemezt!

Futtatásba: cmd

Parancssorba: sfc /scannow


Valószinüleg sérült fájlrendszer, hibás registry bejegyzések, felgyülemlett szemétfájlok okozzák esetleg vírus, vagy hibás telepítés okozza. Eseménynapló az amivel a hibákat felkutatod. Hibaleírás nélkül nem tudod kijavítani sem!Ezek után sem jó akkor már csak az újratelepítés a megoldás!

2014. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általánosságban a Firefox ilyen.Huzamosabb ideig használva,nyitva van,akkor bezáráskor még pár percig szöszmötöl a háttérben.Én megszoktam várni,hogy kitűnjön.Sokan szoktak erre panaszkodni más fórumon.

Többi böngészőnél nem tapasztaltam ilyet,csak a Firefoxnál fentebb írt esetben "csak".

2014. ápr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csacsi2 ***** válasza:
firefox régebbi verzióival csinálta (csak a Firefox), de a mostnival (28) nem tapasztalom ezt a problémát.
2014. ápr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig sajnos jelen van.
2014. ápr. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Akkor valamelyik amit először felsoroltam.Az hogy azonnal "eltünjön" egy alkalmazás ahoz kényszerítve kell bezárni. Általam javasolt idők, csökkentik ezt az időt, ill. kényszeríti az alkalmazást a bezárásra ha nem válaszol. Hibás bővítmények szoktakfagyni, vagy ha szkript nem válaszol egy oldalon! (ez is hiba volt a régebbi verziókban. Nálam egyáltalán nem jelentkezik bár sok beállításom eltér az alapértelmezett beállítástól, mert öreg a gépem és pl. a hardveres gyorsítása nem használható. Maintrance service -t sem telepítettem fel, mert felesleges és a plugincontainer.exe -t sem futtatom és az összes bővítményem friss, (java,flash...)és nincs felesleges és amit sokan nem vesznek komolyan toolbar-okat is kerülöm, ez mind hibaforrás.pl.:

Javascript nem válaszol:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__52..

beállítások:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__5..

2014. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

ami még lehet,hogy a profilmappa sérült. Ez könnyen kideríthető, készíteni kell egy másik profilt és ha azzal nem csinálja akkor le kell mondani a régi profilról és újraépíteni egy újat:

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__4..

2014. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!