Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet összekötni a...

Hogyan lehet összekötni a T-Home-os routert egy másikkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kaptam egy új routert a T-hometól aminek sajnos elég gyenge a jele. Ezért gondoltam hogy ki lehetne e bővíteni egy másik routerrel? a T-Hometól kapott router tipusa: Speedport W724V Ci. és amivel szeretném össze kötni az pedig DS-WR300N. Mit hogyan kellene beállítani?

2014. jún. 3. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két megoldás is van. Adsz a másik routernek egy fix IP-címet, de egy olyat, hogy alhálózatban legyen az elsődleges (seedport) routerrel és a Wan porton csatlakoztatod az elsődleges router egyik LAN portjával, vagy a másodlagos routeron kikapcsolod a DHCP servert és a LAN porton keresztül csatlakoztatod az elsődleges router LAN portjával, tehát switchként használod tovább. Ilyenkor a felületét már nem biztos hogy el fogod tudni érni, csak reset után, tehát minden beállítást végezz el.
2014. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A T-s router (egyik) kimenő ágát bekötöd a másik WAN portjára, és ez a második router legyen dinamikus IP-re állítva. Ennyi.


Megjegyzés: Így az UPnP nem fog működni, P2P-vel gondok lehetnek. Inkább konfigold be rajta a wifit, majd utána rakd switch módba (DHCP és NAT ki). Ekkor a fő routered fogja osztni a címeket, de közben a második wifi mégis elérhető marad, valamint egy hálózaton lesz minden eszköz. (P2P, fájlmegosztás stb. rendesen fog működni.)


Megjegyzés 2: Így switch-elve akár egész láncot is építhetsz anélkül, hogy túl komplikált hálózatod lenne.

2014. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ami kimaradt: Ha switch-elsz, akkor nem a WAN portba, hanem az egyik LAN portba kell dugnod a bejövő kábelt is!!!
2014. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
DS-routeren hogyan kapcsolhatom ki a DHCP-t? kifejtenéd kicsit bővebben? elég hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz.
2014. jún. 3. 19:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Életemben nem láttam még olyan routert, úgyhogy jótól kérdezed... Gondolom, úgy, mint a többiben. Bemész a beállításokba, és a DHCP opciót enabledről disabledre állítod. Ugyanezt a NAT-nál.


Hogy mi ennek a pontos menete, az vagy intuícióval, vagy a használati útmutatóból kell kilesned. Annyiféle router van a világon, nem fogsz itt találni senkit, akinek ugyanaz van, max. esetleg valaki megteszi a google keresést helyetted.

2014. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
DHCP-röl sikerült kivenni a pipát, a NAT-ot merre keressem?
2014. jún. 3. 20:11
 7/12 Tengor ***** válasza:

A sok szaki...

A fentiek szépen kiépítettek volna veled két hálózatot, ami ha ügyes vagy működik ugyan, de egy rémálom karbantartani.

Második routeren: állítsd be egy érvényes IP-t, aminek az első 3 száma egyezik a T-home-os router címével. A DHCP-t kapcsold ki ezen a routeren, és a LAN (tehát nem a WAN) portát kösd a T-s LAN portjába.

Így egy hálózat lesz, a T-sen kell portot nyitni és szinten minden hálózati cuccot beállítani.

A második routeren mindössze a wifi beállításokat kell elvégezni (egyszer)

2014. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A fentiek szépen kiépítettek volna veled két hálózatot, ami ha ügyes vagy működik ugyan, de egy rémálom karbantartani. "


Aztán leírod tök ugyanazt, amit én. Gratulálok! Ennyi alkohol után ne ülj géphez, ember...

2014. jún. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát mint ha kb én is ugyan azt írtam volna le az "alhálózat" címszóval. Mindegy.
2014. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tengor ***** válasza:
#8, kinek nem inge ne vegye a magára! #1 és #2 alhálózatot építtetett volna ki.
2014. jún. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!