Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor rá dugom az alaplapi...

Amikor rá dugom az alaplapi alzatba az internetet akkor elkezd villogni, a tálcán lesz egy felkiáltójel ami azt irja hogy a kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott miért van ez?

Figyelt kérdés
Pedig próbáltam egy másik hálókártyával is de az is ezt csinálja

2013. febr. 16. 20:27
 1/10 Emberek ***** válasza:
indítsd újra a netet, ha úgy sem megy, akkor kapcsold ki a gépet, és a netet is. majd előbb a netet kapcsold be (várd meg míg feláll a kapcsolat), és utána a gépet. ha így sem megy, akkor nincs több ötletem
2013. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:

Hogyan kapcsolódsz (szeretnél kapcsolódni) a netre? Közvetlenül modemen, vagy routeren keresztül?


Eszközkezelő szerint a hálózati kártya rendesen telepítve van?

2013. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
modemen keresztül,telepítve van azt ethernet
2013. febr. 17. 07:04
 4/10 hypno ***** válasza:

Operációs rendszer neve?

Internetkapcsolat fajtája?

2013. febr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
windows xp, helyi kapcsolat
2013. febr. 17. 09:34
 6/10 Lajos54 ***** válasza:

Folytatom a kérdéseket: ADSL vagy kábel-net?

Előbbinél kell felhasználónév és jelszó, utóbbinál nem kell bejelentkezni, mert maga a kábelmodem jelentkezik be a szolgáltató felé. Ennél szokott előfordulni (főképpen, ha utólag dugod rá a szgépet), hogy nem (jól) látja egymást a két eszköz. Az első válaszoló megoldása a járható út ilyen esetben: eszközök kikapcsolása, pár perc várakozás, majd a modem bekapcsolása, "felállása" (inicializálása) után a már csatlakoztatott számítógép bekapcsolása.

2013. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kábelnet,megpróbálom így
2013. febr. 18. 15:50
 8/10 A kérdező kommentje:
mégsem jó már megpróbáltam 4 hálókártyával,az egyiknél kiirja hogy 100mbps megpróbálja lekérni a hálózati címet ,de nem sikerül és továbbra is ezt írja:kapcsolat nem jött létre vagy korlátozott.
2013. febr. 22. 20:23
 9/10 Lajos54 ***** válasza:

Jó (elérhető) egyáltalán a net-kapcsolat? Esetleg másik géppel kipróbálva. Mert ennek elvileg működni kellene.

Még esetleg egy ötlet: A számítógépen véletlenül nincsen fix IP-cím beállítva? Mert kábelnet esetében a Hálózati Kapcsolatokban a TCP/IP protokoll tulajdonságainál az "IP-cím automatikus kérése" mezőt kell bejelölni. Ha korábban valami miatt fix IP cím lett beállítva, akkor vagy nagyon soká, vagy egyáltalán nem jön létre a kapcsolat.

2013. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
újratelepítetem winxp sp3-al, újraíndítottam a netet,és a gép és már jó is :D köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 26. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!