Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért akar egy másik routerhez...

Miért akar egy másik routerhez csatlakozni, amikor a saját routerünk csatlakozására megyek rá, és annak jelszava van megadva?

Figyelt kérdés
Rendelkezünk egy DS-Link routerrel és egy Lenovo s10-2-es laptoppal Win7 operációs rendszerrel. A szomszédunk routere TP-Link. A hálózati megosztási központban a szomszédunk routere jelenik meg, megpróbáltuk átállítani a miénkre, de nincs ilyen lehetőség, a miénk ott nem is szerepel. Amikor a wifivel csatlakozni akarunk a saját routerünkre, azt mutatja, hogy csatlakozva, mégsincs net. Alul pedig a wifi jelen megejelenik egy sárga háromszög felkiáltójellel. Már próbáltunk fix ip címet is adni, de minden maradt úgy, ahogy volt. Próbáltunk DNS címet is állítani, egy informatikus ismerős segítségével. cmd-ben is matattunk. Remélem tudja valaki a megoldást!

#internet #router #probléma #TP-Link #internet beállítás #felkiáltójel #laptop #wifi #sárga háromszög felkiáltójellel #Lenovo S10-2
2014. jún. 11. 10:58
 1/8 Tengor ***** válasza:

A DS-Link mehet a veszélyes hulladék telepre.

Szerezz be egy tisztességes routert első körben (megbízható márkás már 5000 Ft-től kapható, nincs értelme a koppintásokkal kísérletezni). Utána be kell csak állítani az újat és menni fog. A szomszédét pedig el kell felejtetni a géppel és akkor nem fog automatikusan csatlakozni akkor sem, ha a szomszéd routerének jele erősebb.

2014. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Másik laptop megy rajta, így lehet másik routerrel sem menne a lenovo... Nem?
2014. jún. 11. 17:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy tudom elfelejtetni a géppel?
2014. jún. 11. 17:18
 4/8 Tengor ***** válasza:

Ki tudja. Egy megbízhatatlan routernél bármi előfordulhat.

Ellenpélda: ha rosszul működik a laptop, akkor a szomszéd wifijét miért jeleníti meg?

Laptopon próbálhatod a driver telepítést, esetleg live oprendszerrel, hogy mit mutat, de nagyobb összeget tennék rá, hogy a router a ludas.

2014. jún. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Driver frissítéssel próbálkoztam már. Köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni. Mielőtt költenék egy új routerre, kipróbálom máshol, hogy jó-e.
2014. jún. 11. 20:20
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Tudom írtad, hogy állítólag már egy informatikus is járt ott, de biztos hogy normálisan be van konfigurálva az a router? Csatlakozik az internetre maga a router?

Persze ettől még a DS-Link egy hulladék, a router márkák legalja, de néha mégiscsak működni szokott.

2014. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Természetesen csatlakozik az internetre a router, egy másik laptop wifivel ment róla. Kipróbáltuk.

Ha kábellel kötjük rá a lenovot akkor tökéletesen működik a net, csak a wifi nem tetszik neki. Teljesen tanácstalan vagyok. Reménykedek hátha valaki ír egy olyan lehetőséget, amit még nem próbáltam és beválik.

2014. jún. 12. 18:20
 8/8 Tengor ***** válasza:

A minőségi router vásárlást már javasoltuk és nem is próbáltad még...

Ha mindenképpen szívni akarsz még kicsit: ellenőrizd, hogy van-e frissebb firmware a routerhez annál, mint, amit most használsz. Ha van tedd rá!

Próbálj 802.11 b/g szabványon sugározni 1-től 12-ig terjedő csatornákon a routeren!

Ha ez sem megy, akkor csinálj egy gyári visszaállítás és állítsd be újra a routert!

2014. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!