Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek napjainkban...

Szerintetek napjainkban érdemes az Opera böngészőt használni?

Figyelt kérdés

A kérdést leginkább azoknak szól akik használják vagy használták az opera böngészőt. Mi a véleményétek a presto/chrome alapú operáról ? Érdemes szerintetek használni , vagy jobban megérné váltani firefoxra (vagy másra) ?

Nos , nekem a "régi" presto alapú opera a kedvenc böngészőm volt ,mivel tudott minden funkciót amire szükségem volt , emellett az egésznek logikus volt a működése. Már több évvel ezelőtt kipróbáltam az összes böngészőt , végül az operánál maradtam. Viszont a prestos operának kb 1 évvel ezelőtt leállították a fejlesztését , utána chrome alapra váltottak. Az "új" operát már lassacskán egy éve "fejlesztik" , de még mindig tele van hiányfunkciókkal... egyetlen előnye , hogy "szeretik a weblapok" és szinte mindent gondtalanul megjelenít. Sajnos felmerült bennem az is , hogy mivel az operának a részesedése még mindig 1-2% , így lehetséges hogy eljön az az idő amikor már nem éri meg tovább fejleszteni és leállítják az egészet.

Ti láttok esélyt abban , hogy az "új" operából egyszer még egy jó böngésző fog kikerekedni ? Szerintetek érdemes használni az új operát ? Sajnos , a "régi" egyre használhatatlanabb , és ahogy telik az idő ez a helyzet valószínűleg már csak romlani fog, mivel már nem fog rá jönni semmilyen frissítés sem.


Nézegettem néhány böngészőt opera helyett , de.... majdnem mindegyik chrome illetve firefox alapú (comodo dragon , icedragon , sr ware iron , maxthon stb. A safarit , a kugli krómot (a kópiáival együtt) és az internet explorert nem szeretem. A firefox még egész jó , de sajnos azt is butítják:/

Tudom , hogy sokat írtam, de én kb így látom a helyzetet:/

"Hatalmas" probléma ez tudom:D


Ti mit gondoltok erről ?



2014. jún. 20. 18:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt persze tudom , hogy nekem kell döntenem , hogy melyiket használjam , de azért kikérném a véleményeket.
2014. jún. 20. 18:46
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak telón használok Opera Minit, gépen mindig Firefoxot. Eleinte nem tetszett a krómosított skin, de végül megszoktam. Chromeot már régebben megutáltam, asztali operával még nem volt dolgom és amíg a ff tökéletes számomra, addig nem is fogok új böngészőt keresni.
2014. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem használnék Operát. Ha választhatok "eredeti" (Chrome) és "másolat" (Opera) között, miért a másolatot válasszam? (Tudom, ez erős sarkítás, más-más szolgáltatások élnek a böngészőkhöz.)

Egyébként én Firefox-ot szeretem gépen, Androidon viszont a Chrome vált be.

2014. jún. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A chrome a böngészők legjobbja.

Támogatja a PDF megjelenítést és integrált Flash Player-t is tartalmaz.Operát 2 évvel ezelőtt használtam,nem volt olyan rossz,de most már csak Chrome-ot használok.

2014. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tartalmaz PDF-megjelenítőt? :)
2014. jún. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mobilon én is operát használok , azt legalább folyamatosan fejlesztik. A chrome a túlzott minimalizmusa miatt nem tetszik , az új operának még így is vannak jó funkciói (rally mód pl) , viszont a comodo dragont vagy az sr ware iront használni az pontosan ugyanolyan mintha chromet használnék. Legjobb nekem talán úgy lenne ha összesdolgoznék a firefoxal (és annak megfelelő kiegészítőivel) és az új operával
2014. jún. 20. 19:06
 7/12 A kérdező kommentje:
pdf megjelenítő minden valamire való böngészőben van... a chromeban viszont még rss olvasó sincs , igaz a megfelelő kiegészítővel pótolható.
2014. jún. 20. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az opera már hosszú évek óta a legjobb számomra, és ez az újra is igaz. Az egérmozdulatok a krómban fapadosak és bugosak. A tabok is jobbak operában. Ha már feljött ez a pdf nézegető, az is kegyetlenül fapados krómban. A letöltések megjelenítése is sokkal jobb operában. Nekem ez már elég, hogy ne használjak krómot, de vannak még más buta dolgai is. Semmivel nem jobb a króm, azt leszámítva, hogy néha valami speciális weblabot nem visz el az opera, de attól még sokkal kényelmesebb folyamatos használatra az opera.
2014. jún. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem még a Pale Moon x64 tetszik. Firefox-alapú elsődlegesen Windows-ra fejlesztve, de már megjelent Linux változat is.


Firefox-ot használok többnyire, hogy miért ne kérdezzétek régebben Opera is volt fent. Most s már a WP telón, meg Internet Explorer megy.

2014. jún. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 8

Egyetértek. Egyébként most vettem észre , hogy a chrome kiegészítőit rálehet tenni az operára is. Csak kár , hogy a kiegészítők nagy része kb 13 éveseknek való "játékok"...

2014. jún. 20. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!