Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakadozik az internet...

Miért szakadozik az internet a számítógépen, mikor a telefonon a wifi-n keresztül ugyan úgy van internetkapcsolat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Biztos rengetegen kérdeztek hasonlót, de ilyen problémára nem konkrétan találtam hasonló kérdést. Tehát a probléma hogy változó időközönként meg szakad az internet a számítógépen, de mindössze 15-30 másodpercre. Viszont direkt megfigyeltem, hogy közben ugyan erre az internetre felkapcsolódott mobiltelefonomon nem szakad meg a wifi, és változatlanul lehet internetezni. Mi lehet a probléma?

2014. aug. 5. 22:22
 1/3 anonim válasza:

Lehetséges megoldások/hibák:


-újra indítani a routert (közbe a gépek/telefonok ne kapcsolódjanak vezeték nélküli hálózathoz).

-gyenge wifi jel

-nincs jelszó a wifin

-routerben (menüjében) alacsonyra van állítva a (cím bérlési idő = Address Lease Time. Ezt a router menüjébe tudod beállítani.

Router belépéséhez írd be a böngésződbe(felül ne a googlehoz):

192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 vagy 192.168.2.1 vagy 192.168.1.254 vagy 10.0.0.254 (ezek a leggyakoribb router ipk egyikkel csak be bírsz lépni.)

Ha sikerült alap esetben a felhasználónév és a jelszó: admin

Most keresd meg a DHCP/DHCP Setting menüpontot és azon belül a 'Address Lease Time'-ot azt állítsd át 120-ra ha más értéken lenne vagy ha ez se jó akkor a maxra. (2880).

-router túl öreg (Több mint 3-4 éves).

2014. aug. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha újabb tplink routered van, akkor a tplinklogin.net -et kell beírni.


Bővebb infóra lenne szükség:

Windows verzió (oprendszer)

Router/modem típúsa

Hiba gyakorisága

Internet csatlakozás típúsa (wi-fi, vagy vezetékes)

Wi-fi esetén a vevő típúsa is szükséges lehet.

2014. aug. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Oh igen én is akartam ezt kérdezni #2 :D
2014. aug. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!