Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az általam készített fényképet...

Az általam készített fényképet engedélyem nélkül nyilvánosan használhatják? Letiltathatom-e? Ahová fölraktam, sok levelet küldtem a tiltással a modiknak, megtehetik, hogy nem válaszolnak rá? Neten rákerestem, de erre nem biztos hogy érvényes.

Figyelt kérdés

A legundorítóbb, hogy veszekedés, és viták nélküli számomra tökéletes 4 hónapos kapcsolat után a barátnőm szakított, neten, nem telefonon, nem személyesen, hanem facén. Ennél még undorítóbb, hogy a MI randinkon, mikor már összejöttünk, kirándultunk, az ÉN gépemmel ÉN általam készített képpel, képekkel van pofája más bakok után kajtatni a társkeresőn.

Neten fent van, hogy a törvény szerint nem számít a kép minősége, színvonala... stb...

Amúgy azért használja, mert gyönyörűek lettek!

Nem h engedélyem nélkül, de többször írtam, milyen undorító amit művel, meg a love.hu-nak is már 5 levelet írtam, h moderálják, töröljék, sok akkori képet mellékeltem, meg ahol én is rajta vagyok... De nem is válaszoltak!!!

Érdekel, h ugye nem csak fotósokra, hanem bárkire vonatkozik, h az általa készített kép az ő tulajdona?

Én nem használom sehol az ő képeit, meg nem is tiltotta, mint én. Van apja, anyja, öccse, bátyja, fia, csináljanak róla, na azzal vadásszon más pasikra, amin rám mosolygott, amin az én szemembe, fényképezőmbe nézett olyan édesen...

Köszi a válaszokat...

Kérlek ne csak véleményt írjatok, hanem elsősorban a jogi része érdekel.



2014. aug. 27. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt a politikai rovatba tedd. Gamerek meg programozók nem hiszem hogy fognak rá válaszolni xD
2014. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
bocs, nics jogi fórum. pedig lehet nagy keletje lenne... azért ha valaki netes szerzői jogról tud jobbat... kösz.
2014. aug. 27. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Jogilag ez nehezen kezelhető, alapvetően igazad van, de amíg híresebb fotósok 9x13-ban odaadott képét óriásplakátra nagyítják kereskedelmi céllal (a fotós meg futhat a pénze után), addig egy alapvetően privát felhasználást nehezen tudsz korlátozni. Szóval a jogi oldala gyakorlatilag kezelhetetlen.

Emberileg ebből nehezen jössz ki, ha a profilját nézegeted, felejtsd el, keress másik csajt.

2014. aug. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, magam is hasonlóan gondolom, keresek is, és pl másik társkeresőn a régi képe van, amit pl én is láttam akkor, a randi előtt fent a neten, baromira nem érintett rosszul, ebből is már tudom, tényleg nem a csaj zavar már, mert aki ílyeneket tesz, meg még van pár dolog, annak nincs szíve, és nem lett volna jó hosszú távon. De mikor a saját magam készítette képet néztem, belém hasított. Szóval, mindegy lehet-e tenni, mert ha a jog kimondja, akkor az üzemeltetővel töröltethetném, ennyi. nem akarom sem perelni, semmi, ez eszembe sem jutott, csak ha nem jogos, töröltetném a jogszabály alapján a honlap fenntartójával. ennyit szerettem volna elérni...
2014. aug. 28. 20:18
 5/12 anonim válasza:

A legnagyob gond az, hogy nagyon megsértódtél, a több nagybetűs ÉN ből ítélve neglehetősen egoistának tűnsz.

"Amúgy azért használja, mert gyönyörűek lettek! " Kissé nagyképűnek és beképzeltnek mondható ez a megállapításod, még akkor is ha profi fotós lennél, ha az lennél a fényképezés jogi oldalát is ismernéd! A szerzői jogról csak annyit, ha egy személyt a kérésére lefényképezel, a képet a megrendelő kifizeti,(már amennyiben jogod van anyagi ellenszolgáltatásért fénmyképezni) Innentől fogva az ég világon semmi közöd nincs a képhez, a megrendelő azt kezd vele, a hozzájárulásod nélkül, amit éppen akar. Őt ábrázolja a kép. Ő tette fel a netre? Ha Ő van a képen milyen alapon akarod levetetni, egyáltalán tudod bizonyatani, hogy a képet te készítetted? Azt hiszem a szerzőí jogvédelmet nyugodtan elfelejtheted! Ha netán bosszút akarsz állni, akkor ez a módszer nem fog bevállni! Kicsit próbálj gondolkodni, ez a helyzet semmivel nem másabb, mintha bárki akarná levetetni a téged ábrázoló képedet bárhonnét. Nem fog sikerülni. Rögtön az első kérdésedre válaszolva: igen, ha bárkiről készítesz egy képet--tegyúk fel, hogy a hozzájárulásával, netán kérésére - ne te akard megmondani, hogy az ábrázolt személy mit kezdhet a saját képével! Másik: azt írod, hogy ahova " fölraktam, te raktad fel, akkor nem igazán értem, hogy egyáltalán hol a gond az egoizmusodon a beképzeltségeden és a sértődöttségeden kívúl? Amennyiben tovább kötözködsz vele, elképzelhető, hogy eszébe jut, vagy juttatja valaki, hogy milyen feltélekkel és következményekkel lehet személyt fényképezni! (könnyen elképzelhető, hogy ennek a következményei számodra lennénel kellemetlenek)

2014. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszban van egy mellényúlás, bár nincsn köze jelen esethez. Az elkészített képet konkrét céllal adom oda, akár a fizetős megrendelőnek is. Pl. személyes felhasználásra vagy bármi másra. A kép szerzői jogai mindig az alkotónál maradnak, aki jelen esetben a fotós, így a kép későbbi felhasználását korlátozhatja. Nem egy profi oldalán van hasonló felirat "...az árak privát felhasználásra vonatkoznak, szerzői jogdíjat nem tartalmaznak...".

Szóval ezzel a mondattal írsz egy szerződést egy 19 éves lánykával, fotózás, átad neked mondjuk 40e Ft-ot. Ezután a képeket eladja pl. 20e Ft-ért egy magazinnak. Na, ezt nem teheti meg, ha kiderül, perelhető a lányka, mivel olyan jogot adott el, amivel nem rendelkezett.

Más példa: ha vásárolsz stock-ban fotót, azt is konkrét céllal teszed, le van írva, mire használhatod és mire nem (nézz utána!). Nincsen olyan kivétel, hogy a képek szereplő fotóalany bármit megtehet a képpel, ez marhaság. Ennyi erővel az összes kereskedelmi fotózáson, ha a képeket kisírja a modell a fotóstól, utána azt tesz vele, amit akar, mivel "ő is rajta volt". Vagy ha egy filmben statiszta vagyok, azt teszek a filmmel, amit akarok? Alapvető tévedés.

2014. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Kis segítség: a szerző, aki a művet létrehozta, magyarán a fotós. A modell fel sem merül, neki hozzájárulást kell adni a mű létrehozásához (ez jelen esetben megtörtént).

A nyilvánosságra hozatal külön szabályozva is van, lsd. törvény.

Nem gondolnám, hogy a valóság így működik, de ha már jogászkodunk, legyen előttünk a törvény :-)

2014. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5.-nek. eléggé mellényúltál az amúgy undok leszólásaimmal.

A sok én, azért van ott, mert az Én gépemmel, Én készítettem, a Mi randinkon. Ezen nem tudom mi félreérthető, mi az egoizmus benne, ez a helyzet leírása.

A feltettem, olyan nincs is! Ha odafigyeltél volna, és nem ilyen vehemensen letámadsz helyette, akkor a másik kérdésedre is ott a válasz... Mellékeltem, a többi képet én mellékeltem az oldal üzemeltetőinek, a randinkon amik készültek, van amin együtt vagyunk, bizonyítandó, hogy én készítettem.

amúgy azt is írtam, hogy aminek utána olvastam, jogilag mindegy mi van a képemen, milyen minőség, milyen tartalom, milyen színvonal, az én jogtulajdonom kéne h legyen!

Engedélyem kéne hozzá, és akkor is fel kéne tüntetni a készítő nevét a közléskor.


Erkölcsileg elég nulla a csaj, már akibe kis jóérzés is szorult. Bosszút ha akarnék állni, a szintén rosszindulatú feltételezésed szerint, 2 dolgot is tudnék, ami súlyos, többszázezrébe kerül. De akárhogy is csinált ki lelkileg, nem csak a képpel, hanem inkább az egyoldalú, megbeszélés, és esély nélküli szakítással, előtte héten még a tortám, rózsacsokrom, minkám,villanyszerelésem, fűnyírásom, mozgásérzékelő telepítésem téglarakás átrakás, gazirtás, sárból rengeteg tégla kitúrása jó volt, és neten üzent, h vége...

Simán bosszút tudnék állni, de a feltételezéseddel ellentétben ez távol áll tőlem!

Egyedül azt szerettem volna, ha törlik az én készítette képeit, és rak fel sajátot. Amúgy még aznap másik társkeresőn is megláttam, még a régi fényképével, és semmi hatás. semmi fájdalom... tehát ezzel teszteltem, nem az fáj, hogy éli az életét, hanem ez undorító megtaposása mindannak a sok jó dolognak, amit adtam neki, hogy a másikon azzal a randis képpel vadászik más f.. izé,pasik után.

Mikor arra nézek, máig felfordul a gyomrom tőle.

az oldal fenntartói meg tojtak válaszolni, egy mukkot is, ez is bosszantó.

2014. szept. 3. 00:19
 9/12 A kérdező kommentje:
alatta lévőknek köszönöm!
2014. szept. 3. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Úristen, néztem a listát, mit dolgoztál neki, ez súlyos, kihasznált, mint az állat. Lazulj le, rendes csávó vagy, ha így állsz hozzá, a 30-as csajok imádni fognak és abban a korosztályban még bőven ott a lehetőség :-). Hidd el, ha összeszedsz egy normális csajt, meg fogod még köszönni, hogy a mostani otthagyott, arany életed lesz. Ha nő lennél, most elvennélek feleségül (látatlanban), de így csak sok sikert!
2014. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!