Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Torrent film letöltését...

Torrent film letöltését követően a film (akár többszöri) megnézéséhez szükséges internet kapcsolat?

Figyelt kérdés
Illetve a "seedeléshez" használ netes adatforgalmat még a program, vagy egyéb bármilyen okból kifolyólag?
2014. szept. 4. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az internetkapcsolat a letöltéshez szükséges. Amint a tartalom 100%-a a gépen van, onnantól onnan történik a lejátszás (ugyanez igaz az online videókra is filmekre, az internetkapcsolat a letöltés idejére kell, utána a gépről játssza vissza a böngésző, kapcsolat nélkül is).


Adatforgalom = letöltés + feltöltés. A seedelés pedig feltöltés, ami így adatforgalmazást generál.

2014. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A seedeléshez természetesen netes kapcsolatra van szükség, másképp hogy tudnál adatot megosztani másokkal?

A film meg a merevlemezeden van, akkor és annyiszor nézed meg, amikor és ahányszor akarod.

2014. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A "seedelés" automatikusan és folyamatosan történik filmnézés közben is, vagy kikapcsolható?
2014. szept. 4. 21:55
 4/16 anonim ***** válasza:

A seedelés egy állapot amire átvált a kliens a letöltés után, ha nem kapcsolod ki. Valódi adatfeltöltés csak akkor fog kezdődni ha valaki kapcsolódik rád, ezt meghatározni pedig nem lehet előre, és ennek ideje és mennyisége is rengeteg tényező által van befolyásolva.


Ezen felül a torrentezés a megosztás elvén alapszik, hacsak nem publikus helyről töltesz akkor neked kötelező X ideig seedelned, ha nem akarod hogy kitiltsanak az oldalakról. A letöltés befejezése utáni első 1-2 óra a legkritikusabb, ha "egyből" megállítod a letöltés befejezése után, ezt sok helyen büntetik.

2014. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy miután letöltöttem egy torrent fájlt, azért, hogy megnézzek egy filmet, köteles vagyok "seedelni", amivel ez a program használja az adatforgalmamat? Csak azért mert mobil internetem van és a mai napra 19 Gb adatforgalmat jelez, pedig nem használtam a netet azon kívül, hogy letöltöttem egy torrent filmet (1 Gb méretű) ill. előtte az "utorrent" kliens programot. Elképzelhető, hogy 18 Gb-ot elhasznált az "utorrent" program a "seedelésre"? A program folyamatosan "seedel" a háttérben, ha éppen rácsatlakozom a netre?
2014. szept. 4. 22:11
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha van kinek tölteni, igen te akár állandóan feltöltést végzel. A feltöltés a meglévő lefoglalt területtől történik, így az nem foglal lemezterületet, és végtelen mennyiségig is tarthat ha nem állítod le. Lehet hogy 1 GiB-ot töltöttél le, de akár 100 vagy 1000 is visszamehet az idők során. Ez mind adatforgalmat is fog generálni.


A mobilnetet pedig alapból nem szórakozásra tervezték, így rendkívül korlátozott és túlárazott szolgáltatás. Torrentezésre én biztos nem használnám, hacsak nem zavar téged a hónapok végéig tartó szigorú belassítás.

2014. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Értem, és a seedelést, hogy lehet kikapcsolni?
2014. szept. 4. 22:20
 8/16 anonim ***** válasza:

Lestoppolod a torrentet (kijelölés majd stop gomb, vagy jobb klikk/leállítás), ha be van állítva akár a torrent való dupla kattintás is elég.


Zárt oldal esetén továbbra is ajánlott betartani a kötelező seed időket, mert ha kitiltanak nem regisztrálhatsz vissza. Ez leginkább magyar tartalmak esetén kellemetlen, mert bár be tudsz regisztrálni 50 kis nyitott oldalra is, de ezeken jellemzően nem tartja más sem a seedelést ahogy te sem akarod, így amikor letöltenél akkor nem lesz kitől, vagy olyan lassú lesz hogy napokba telik pár perc helyett.

2014. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mit kell pontosan kijelölni, ezt hogy érted? Egyébként én nem akarom használni ezt a programot a továbbiakban, csak egy filmet akartam megnézni, és sehol nem volt megtalálható, csak a torrenten. A továbbiakban nem érdekel ez az egész program, de gondolom, hogy muszáj fenntartani, amennyiben meg akarom még nézni azt a filmet máskor is. Nem lehet az egész programot bezárni, ha nem használom, hogy ne seedeljen?
2014. szept. 4. 22:35
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha ezzel kezded, egy szimpla válasz is elég lett volna:

Egyszerűen bezárod a programot a tálcáról (jobb klikk/kilépés). Ha magától elindul a rendszerrel, a beállításokban letiltható, ha nem érdekel a torrentezés akkor törölhető.


Nem lesz hatással a már letöltött filmre.

2014. szept. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!