Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért korlátozza a netet a...

Miért korlátozza a netet a torrentezés? (Fiber Power 240 / Ubee EVW3226)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következőben kérném a segítségetek:

Nemrég feljebb váltottam az internetet és most upc fiber power 240 csomagom van. A modemet alapból nem akarták cserélni, mert ami volt képes a 240-re is. Azonban a routerem sajnos hardveresen nem volt alkalmas erre; ha a modemet közvetlenül dugtam a gépre akkor megvolt a sávszélesség, routeren keresztül legfeljebb a felét érte el. Így azt láttam a legegyszerűbbnek, ha router vásárlás helyett inkább modemcserét kérek, így kaptam egy Ubee EVW3226 wifi-s router modemet.


A konkrét probléma az, hogy mióta az új modemet használom, a Bittorrent indításakor teljesen behal a net, akkor is ha csak seedelek, egyszerűen nem tudok semmit megnyitni a böngészőben, sem telón. Amint kikapcsolom a programot, újra tudok normálisan netezni.

Arra gondoltam hogy talán a kapcsolatok száma miatt adja meg magát, így levittem 100-ra majd még lejjebb, mivel ez nem segített a feltöltési sebességemet is korlátoztam a felére. És kb ennyit is "értek" a dologhoz. Nagyon bosszantó, hogy az előző modemmel sosem kellett ilyesmit állítgatnom, előfordult, hogy 26.2 MB/s-el jött lefelé torrent és 2MB/s-el töltöttem fel mégsem halt meg a netem tőle egyszer sem.


Pár napot már rászántam, hogy google jóbarátommal rátaláljak a megoldásra, de nem sikerült az én hozzánemértésemmel előrébb jutni, így nagyon megköszönöm, ha valaki tud nekem segíteni!



2014. szept. 10. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad uTorrent-el? Lehet hogy a bitTorrent nem kedveli a routert, vagy el van rontva valami, esetleg a port.
2014. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam, de nem volt változás.

Azóta sikerült egy okos emberkétől segítséget kértem és végül modem csere lett belőle. Az új modemmel már nincs is problémám.

2014. nov. 12. 10:24
 3/6 A kérdező kommentje:
*kérnem
2014. nov. 12. 10:24
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Érdekelne, hogy ugyanolyan modemet kaptál? Esetleg ha újat annak mi a márkája, mert nekem meg a problémám az, hogy nem nyit portot, tehát a portátirányítás rossz piros felkiáltójel van az állapotsoron, vagy sárga felkiáltójel.

Próbáltam, hogy visszateszem a saját routherem, de nem értek a hálózatokhoz sajna ..:(

2014. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Én is találkoztam már hasonló jelenséggel régebben, nekem akkor csak az oldotta meg a bajt, hogy teljes reset az eszközön és a torrent klienst is újraraktam, hogy teljesen „tiszta” legyen. Megnéztem, hogy mind a kettő beállításaiban be legyen pipálva az UPnP engedélyezése, így letárgyalják egymást közt a port nyitást. Azt mondjuk nem tudom mitől keletkezett a probléma, mibe nyúlhattam bele előtte, de a reset után nem is volt gondom ezzel többet.


Egyébként igen, ugyanazt a modemet kaptam. Ismerősöm szerint hibás volt az eszköz, úgyhogy csak kihívtam a upc szervizest, ő is megállapította, hogy rossz és kicserélte egy ugyanolyanra, azt mondta náluk csak ilyen wifi-s router modem van a lakossági ügyfelek számára. De hozzátette, hogy az Ubee új firmwareje elég ócska és jobban járnék, ha visszacseréltetném a régi sima cisco modemre és arra dugnék routert. Csakhogy nem szeretnék routert venni, úgyhogy maradt ez. Akkor a szervizes bűvészkedett még valamit, telefonált is egyet, a modemet többször is központból újraindították, és végül azt mondta az ember, hogy visszatették a régi firmwaret, talán nem lesz gond. Valóban nem is volt gond azóta, repeszt rendesen teljes sávszélességen.

2014. nov. 13. 12:49
 6/6 anonim válasza:
Hali, nálam pont az UPnP kikapcsolása oldotta meg a problémát.
2015. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!