Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tulajdonképpen mi is az a...

Tulajdonképpen mi is az a torrent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt tudom, hogy alapvetően mire való torrentezés, de azt nem igazán értem, hogy hogyan működik. Én még nem regisztráltam egyetlen torrent oldalon sem, de szeretnék.


2010. jan. 19. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha az elméletre vagy kíváncsi, hogy a protokoll meg minden ilyesmi hogy működik, akkor wikipedia-n keress rá a torrent-re vagy peer2peer-re.


Ha nem az elvre vagy kíváncsi, akkor egy rövid és remélhetőleg érthető magyarázat:


Van 1 feltöltő, aki feltölti a torrentet egy tracker-re (a tracker az nagyjából egy "ügyinzétő" akar lenni, tehát ő csak közvetíti a torrentet 2 felhasználó között, nem tárol semmit sem), és a feltöltőtől le tudják tölteni a letöltők. De ha valaki letöltötte a teljes tartalmat, akkor ő is feltöltővé válik, és tőle is le lehet tölteni a torrentet, és minnél több a feltöltő, annál gyorsabb lesz.


De ha téged nem ez érdekel, hanem az, hogy mit kell csinálni egy trackeren, hogy bent maradj, ne rúgjanak ki, meg milyen hasznos trükkök vannak, akkor írj mégegyet, hogy pontosan mire is vagy kíváncsi, és segítek.

2010. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Ilyenkor miért nem nézitek a wikit?


[link]

2010. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

akkor az tényleg igaz, hogy ha átteszem a letöltött anyagot egy másik mappába, akkor kitehetnek. (Merthogy akkor nem találja állítólag vagy ilyesmi)


Bocs a tudatlanságomért :)

2010. jan. 19. 17:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Huh, megnéztem a wikit, de ez nekem egy kicsit sok(k)
2010. jan. 19. 17:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, wiki kicsit bonyolultan írja le.

De ha van valami amire kíváncsi vagy, akkor írd le, hogy pontosan mire, és segítek.

2010. jan. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor például mit is kell csinálnom, hogy bennt maradjak. Meg ugye van az a feltöltés/letöltés dolog, amit szintén nem értek. Mit is kellene nekem feltöltenem, és hogyan?
2010. jan. 19. 18:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ellenőrizted, hogy ezt még senki nem kérdezte meg előtted, amit tudni szeretnél? Ha nem, bal oldalt, a menüpontok alatt, írd be a keresőboxba a kérdéseddel kapcsolatos kulcsszavakat, hátha így is megtalálod kérdésedre a választ!

Például, beírod, hogy torrent, és ezt kapod:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=torrent&sbmt..

2010. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A feltöltés/letöltés=arány.

És minden oldalon van egy minimum arány (szabályzatban írnak róla), amit tartani kell.

Tehát ha van 100 Gb feltöltésed, és 30 Gb letöltésed, akkor 100:30=3,33, tehát 3,33 az arányod.

Még valami?

2010. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen még van egy kérdésem. Ti milyen torrent oldalt használtok?
2010. jan. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!