Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az mi, hogy az Aliexpress...

Az mi, hogy az Aliexpress bejelentette, hogy ők akarnak nekem utalni 8 USD-t és ehhez kellenek a bankkártya adataim?

Figyelt kérdés

Az üzenetet az aliexpressen belül kaptam, egy angolul naagyon jól tudó ügyintézőtől. Azt silabizáltam ki belőle, hogy DHL helyett a lassú kínai postát fogják használni, így visszajár nekem 2000 ft. Addig nem folytatódik a kiszállítás. És már kifizettem az árut. És mindehhez kell nekik a kártyaszám, a nevem, a a lejárati dátum, a biztonsági kód és a kártya típusa.

-Hello, friends, we no send DHL shipping, we send cheap China Post Air Mail shipping (already send shipping), so we need compensate you 8USD, you can send partial refund disputes (you can choose a partial refund disputes), we wait compensate you, thank you

-Hello, friends, because we store freeze, we need refund your money, please send your credit card number, we wait for the refund to you, thank you.

In order to accurately refund your money, please send the correct credit card

(Credit Card Type:

(credit card number:

(Cardholder Name:

(Expiration Date:

(Security Code:

send it to us, we refund to your credit card within one day!

-Hello, friends, Please send a dispute , we compensate you today, tomorrow compensation will end, thank you


Mégis miért kellenének nekik ezek az adatok ahhoz, hogy nekem pénzt utaljanak vissza???? Nagyon feltört szaga van...


2014. okt. 10. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg ne add!!!!!!!!!!!


Ez kamu.

Hogy utalna már kártyára. Ahhoz bankszámlaszám kell.

2014. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nem lehet, hogy feltörték az oldalt? Hogy csalhatnak így hivatalosan?
2014. okt. 10. 15:00
 3/6 pinkpancser ***** válasza:
Sajnos igaza van az elsőnek. Ha tudják a kártyaszámot, akkor tudnak utalni. Mellesleg ha fizettél akkor már van paypal vagy számlaszám ahová tudnak utalni.
2014. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező könyörgöm ne legyél sötét!


Ha megadod a kamu e-mailnek a kártyaadataidat, akkor úgy leürítik vagy vásárolnak a terhére hogy csak nézel és még csak nem is leszel kártalanítva, mert te adtad ki az adataidat.


Most komolyan 2000Ft-on szarakodsz? Sokkal rosszabbul jársz, ha mégis adathalászok.


Mégis kinek kell ezeket az adatokat megadni?


Ahhoz hogy neked pénzt utaljanak, add meg a paypalod, vagy ha nincs, akkor add meg a IBAN bankszámlaszámod és nevedet.


De hol kell ezt megadni? Űrlapon? e-mailben? Skypon? Hol?


Hol kaptad az üzenetet? e-mailben?


Vagy az aliexpress fiókodban van üzenet funkció?


Nem ismerem, azért kérdezem.

2014. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hogy tisztázzuk: TUDOM, hogy ezekkel az adatokkal mit lehet kezdeni :) Az üzenet az Aliexpress belső üzenetküldőjén érkezett, magától az ügyintézőtől, aki a terméket szállíttatná ki. A rendelés amúgy be is van fagyasztva, várják, hogy hülye vagyok-e, vagy sem. De engem az bosszant, hogy egy ilyen kaliberű oldalon megengednek adathalász kereskedőket.

És soha nem volt az eszemben, hogy megadjam a kártyám adatait, csak már kifizettem érte a 17.000 ft-ot és ez így kicsit szarul ért...

2014. okt. 11. 07:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Figy, később kapod meg na bumm. De nem értek egy valamit. Ha a kereskedő akar lehúzni téged, akkor a csomagot sem kapod meg!


Amúgy, szerintem a következő történhetett. Nem ismerem az aliexpress-t, de ha több kereskedő van ott és nem egy nagy cég, mint mondjuk az Amazon, akkor elképzelhető, hogy egy kínai hekker feltörte a fiókját, és csak simán elkéregeti a kártyaadatokat ezzel a trükkel és nem is a valósi tulajdonos irkál a belső rendszeren!


Hozzáteszem ügyes trükk, hiszen te megkapod a tisztességes kereskedőtől az árut, sőt lehet DHL-lel, hiszen a hekker kamuból írja a kínai postát.


Szerintem ezt azonnal jelezd az aliexpressnek és a tulajdonosnak is!!!


Stimm? Érthető?

2014. okt. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!