Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik böngésző a legjobb és...

Melyik böngésző a legjobb és legmegbízhatóbb? Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Internet Explorer? Gyorsaságra is gondolok, lefagyásra, hány oldalt tud egyszerre gond nélkül kezelni stb.

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 06:08
 1/8 anonim ***** válasza:

melyik étel a legjobb,

mindenki mást fog mondani erre

2014. okt. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Objektíven két dolgot lehet mondani:

- nem az Internet explorer, valamint

- a Safari felejtős, mivel már Windowsra nem fejlesztik.


Hogy a többi közül ki melyiket tartja a legjobbnak, az erősen szubjektív.

Az Operáról annyit érdemes tudni, hogy a "valódi" Opera a 12-es verzióval bezárólag létezett, amit most Opera néven terjesztenek, az valójában Opera néven kiadott, Chrome-alapú valami, ami sz.v.sz. nem sikerült jobbra a Chrome-nál. De köze sincs már az egykori, kifejezetten kis teljesítményű gépeken is jól muzsikáló, beépített levelezőt tartalmazó, WAP-oldalakat is megjeleníteni képes Operához. Ha neked az kell, a 12.17-es verzió még elérhető, meg a jövőben talán még kicsit foltozgatnak rajta, egy-két bugfix még kijön, de komolyabban már nem foglalkoznak vele.


Maradt tehát kettő: Firefox, illetve Chrome. A Firefoxnak személy szerint az új, 33-as verziójával egyáltalán nem vagyok megelégedve, indokolatlanul erőforrászabáló. Sebessége néha már Internet Explorer-i mélységekbe mutat. Véleményem szerint nem kellett volna eszetlenül követni midnenben a chrome-ot, értve főként erre az "adjunk ki eszetlenül minél több verziót, nem baj az se, ha silány" elvre.

A Chrome-nak is vannak hibái, és gyengébb gépeken 2-3 megnyitott fül már drasztikusan belassítja a rendszert, de a legújabb verziókat tekintve veri a Firefoxot. (30 alatti Firefox-verzióknál ez még nem volt így.)

De én azt mondom: próbáld ki őket, és az alapján dönts.

2014. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a windows alatt az IE de nem igazi, inkább a Chrome de a jelszóvédelem egyiknél sem az igazi.


Mac alatt egyértelműen Safari. A jelszavát csak a felhasználóérheti el de jó még a Chrome is de ott sem védi semmi a jelszavakat.


Most, hogy melyik tud több oldalat kezelni, háát :D.. 10-nél többet sosem nyitottam meg egyikben sem, na jó egy film letöltésnél Mac alatt Safariban 30-40 letöltő linket indítottam el egyszerre, de nem okozott gondot neki. A többiről nem tudom mit bírnak, csak azt hogy problémát jelent nekik a HTML5 és a CSS3. A Maxthon ami még egész stabil és támogatja az új szabványoakt.

2014. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a jelszavakat soha nem jegyeztetem meg a böngészővel. Szerintem ez egy tekintélyes biztonsági rés. Ugyan a Safarit mélyebben nem ismerem, de a jelszót a böngésző mindenképp visszafejthető müdon kell, hogy tárolja - ellenkező esetben ő maga sem tudná kiolvasni.

De pl. Firefoxban simán meg tudod nézni a mentett jelszavakat. Kell ennél nagyobb biztonsági rés? Bárki odaül a gépedhez, és máris tudja az összes jelszavadat, de még akár egy rosszindulatú szoftver is simán kilophatja.

2014. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, ha valaki nagyon akarja megszerezheti de mégsem úgy, hogy odaül a gép elé és lecsekkolja 2 perc alatt a jelszavakat. A firefox csak kédezet eggyet, hogy megjelenítse e a jelszavam, ami elég gáz, mert bárki megnézheti aki leül a gép elé, viszont ami meglepett, hogy a chrome-nál sem lehet már felhasználó engedélye nélkül visszanézni a jelszavakat. :)


[link]


Sokan mondjuk jelszó nélkül használja fikókját ami elég felelőtlen dolog. Az támadja meg a gépét ami/aki csak akarja. Ne csodálkozzon, ha fél éven belül meghal a gépe.

2014. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem is a safari, Mac alatt az OSX tárolja az alkalmazások és honlapok jelszavait, az utóbbiakat csak a Safari-n keresztül. Van egy Kulcskarika alkalmazás a rendszerben ami kimondottan ezeknek a jelszavaknak nyújt menedéket. Ezt valahol a user mappájában térolja 128 vagy 256 bites védelemmel ellátva. De sztem törhető ez is. Manapság semmi sem biztos. :)
2014. nov. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 johan dániel válasza:
Probáld ki az összeset aztán döncs :D de amugy google chrome nagyon jó én az ujjabik verziot használom semmi gáz vele az opera -_- szar de még viszont a 360 browse még jó :)
2015. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én a chromeot használtam, de sokszor fagyott és lassú volt ezért az operát raktam a gépre
2015. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!