Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mért olyan lehetetlen elkapni?

Mért olyan lehetetlen elkapni?

Figyelt kérdés

Vásároltam neten 14.000Ft-ért egy VGA-t,pontosabban szerettem volna.

Eladóval beszéltünk, mikor képeket kértem, készített amin minden jól látszott. Mikor még kértem egyet a csatlakozók felől is, ezt is elkészítette, szóval valszeg otthon lehetett.

Paypalon rendeztük a dolgot, én rendben elutaltam azt mondta látja is, másnap postán lesz a csomag.

Eltelt 4 nap, nem jött semmi, persze már nem tudtam elérni. Próbálkoztam többször is, végül 2 hét után rendőrségen feljelentettem, ott azt mondták majd szólnak ha van valami.


Ennek már másfél hónapja.... Mért olyan nehéz ez? Minden adatot megadtam, email címét, a hírdetést és a beszélgetés szövegét.

Innentől gondolom annyi lett volna a dolguk, hogy IP alapján beazonosítják, hogy ki az, de mégse tették....

Most a rendőrség ennyire tehetetlen vagy szimplán csak nem foglalkoznak vele?



2014. nov. 9. 02:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

akkor ezt elb**tad mert a PayPal-nál kellet volna először feljelenteni, és ha nem reagál az eladó akkor a PP kártalanít

ezért szeretjük a PayPal-t

2014. nov. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok

estleg még megpróbálhatod a PP-t ha aszem 1-2 hónap telt el csak


- a rendőrség nem igazán foglakozik ilyennel pláne hogy csak bírósági/ügyészségi kérésre adják ki a szolgáltatók a DHCP tulaját az adott időpontra

gondolj csak bele napi több száz ilyen eset van sajnos Mo-n,nincs kapacitása a rendőrségnek ilyen csip-csup ügyekre (tudom neked ez nem csip-csup ügy), ennél sokkal nagyobb ügyekre se erőltetik meg magukat.

2014. nov. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
PayPalnél kell jelenteni, szépen befagyasztják a számláját, vagy csak levonják róla aztán majd leshet.
2014. nov. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kerek 2 hónapja történt az utalás, akkor még van rá lehetőségem, hogy visszakapjam? Hol kell ezt az opciót ekresnem?
2014. nov. 9. 06:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Resolution Center
2014. nov. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2014. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szirty ***** válasza:

"Innentől gondolom annyi lett volna a dolguk, hogy IP alapján beazonosítják"


Tudtad az IP címét?

2014. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Paypal-al próbálkozok.


Én személy szerint nem tudtam, de elvileg rendőröknek erre is van lehetőségük, hogy megtudják.

Szinte biztos, hogy nem közterületen volt, mivel kérésre fényképezett is.

2014. nov. 9. 19:05
 9/11 anonim ***** válasza:

felejtsd el a rendőrséget nem fognak érdemben segíteni

viszont ha még van lehetőséged a PP-n feljelenteni és az eladó nem tudja bizonyítani hogy postázta akkor visszakapod a pénzed.

Volt már nekem is pár ilyen az e-bay-n ott is bele lehet futni csalókba, nem is kevésbe, de a PP korrekt.

2014. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez lesz, megpróbálom a PP-n intézni, a rendőrségnek gratulálok, innentől kezdve meg csak személyesen vásárolok vagy postai utánvét, nem játszom ezt le még egyszer. :(
2014. nov. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!