Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a módja hogy 2 router egy...

Naraku kérdése:

Mi a módja hogy 2 router egy hálózaton ugyan azt az internetet ossza/szórja meg?

Figyelt kérdés

2 routert szeretnék összekötni hogy a régi jelerősítőként/jeltovábbítóként funkcionáljon. Az új ASUS RT-N53 as routert. A régi az egy Asus WL 520G típusú.


Az új router kapja a bejövő WAN jelet a régit vagy vezetékkel vagy vezeték nélkül szeretném rácsatlakoztatni hogy az eredeti jelet továbbítsa kábelen vagy szórja wifin.


Aki tud segíteni lépésről lépésre kérem segítsen miket kell tennem hogy ez működjön.



#router #két router azonos hálózaton
2015. jan. 14. 10:57
 1/7 A kérdező kommentje:

Még egy + kérdés illetve infó.


A régi routeren manuálisan átállítottam az ip címet így működik az internet kábelen keresztül. Viszont a wifi jelet nem vettem észre hogy erősítené. Ez elképzelhető ???

2015. jan. 14. 11:09
 2/7 anonim ***** válasza:

Az új routert csatlakoztatod a wan ra.

Arra egy másik kábelen keresztül csatlakoztatod a régi routert. De ott nem a wan ba hane megy másik csatlakozóba(mindegy melyik csak ne a wan ba).

A régin kikapcsolod a dhcp-t és kész

2015. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kifejezés, amit keresel: bridged mode
2015. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a két hozzáoszlást.

Azonban valamit még elronthattam mert sajnos nem működik most sem.


Kikapcsoltam a régi routeren a DHCP szervert (Amit már csak jelerősítőként használnék) És igen megtaláltam ebben a routerben a Bridge módot is. A kérdésem az lenne hogy lehet ez a két beállítás uti egymást ?


Mármint hogy kikapcsoltam a DHCP szervert és közben a Bridge módot viszont bekapcsoltam és hozzá adtam az új router MAC adress címét a listához.



Az érdekes dolog az hogy ha most a régi routerre rácsatlakoztatok egy laptopot KÁBEL segítségével akkor azt írja ki a hogy Csatlakoztatva Van internet elérés.


Azonban amikor egy weboldalt szeretnék elérni akkor nem tölt be semmit.


Még egy észrevétel.

Ha Wifin szeretnék csatlakozni ehhez a régi routerhez akkor most deafult néven szorja a "netet" nyílt hálózatként látja a telefonom. Azonban kapcsolódáskor megakad a dolog ott hogy IP CÍM LEKÉRÉSE...

És csak forog a homokóra csak forog de nem történik semmi.


Ha tudtok akkor kérlek titeket ebben is segítsetek.


Köszönöm !

2015. jan. 23. 20:02
 5/7 A kérdező kommentje:

Lefelejtettem azt hogy az új router ip címe 192.168.100

a régié pedig 192.168.1 nem tudom hogy ez fontos e de gondoltam ezt is megemlítem. :)

2015. jan. 23. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Ennyire azért te is értesz angolul, a képek pedig magukért beszélnek:

[link]

2015. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet. Igyekeztem úgy csinálni ahogy a linkelt oldalon van de sajnos nekem Asus routerem van nem pedig LinkSys így a kezelőfelület teljesen más. Nincsenek olyan funkciók mint ami a link mutat. De azért köszönöm hogy próbáltál segíteni. Egyenlőre feladom nekem meghaladta a képességeimet ez az " egyszerű" beállítás.


Próbáltam már az Asust is felhívni de azt mondták ebben nem segítenekl. Kérdem én akkor miért van Support ??? Grrrrr..

NA mindegy egyszer majd biztos rátalálok a megoldásra.

2015. jan. 25. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!