Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú internet - probléma a...

Lassú internet - probléma a számítógéppel - hogy lehetne megjavítani?

Figyelt kérdés

A gépem:

CPU: Intel Pentium G3420 @ 3.20GHz

RAM: 4,00GB Szimpla-csatorna DDR3 @ 798MHz

118 fokos alaplap: ASUSTeK H81M-K (SOCKET 1150)

Merevlemez: A C meghajtón van még 40gb, töredezetség mentesítve van.


Hálózat:

Csatlakozási útvonal: Realtek PCIe GBE Family Controller

Alhálózati maszk: 255.255.255.0

Átjárókiszolgáló: 192.168.1.1

Elsődleges DNS-kiszolgáló: 84.2.44.1

Másodlagos DNS-kiszolgáló: 84.2.46.1

DHCP: Engedélyezve

DHCP kiszolgáló: 192.168.1.1


Adapter típus: Ethernet

NetBIOS engedélyezése TCP/IP: Engedélyezve DHCP keresztül

NETBIOS csomópont típus: Hibrid csomópont


Vírusírtás:

Bitdefender 2015 szerint nincs vírus.

Malwarebytes szerint malware sincs.


Egyéb:

- Nem fut a skype.

- Nem fut torrent.

- Apache, mysql, php fut wamp-al alapértelmezett konfigurációval.

- A netkábel seholsem törik meg

- A gép közvetlen csatlakozik a modemre

- Nincs rooter a hálózatba kötve

- 1 okostévé, 1 gép wifin és én kábelen használjuk a netet.

- Ez már évek óta probléma.



A probléma:

Az Internet BORZALMASAN lassú. A google néha azonnal néha egy perc alatt jön be. A youtube használata is lehetetlen már. Más-más gépeken, évek óta probléma már a lassú internet. Szóval a "telepítsd újra a géped", "indítsd újra a modemed" tippek nem fognak segíteni. A szolgáltató küldött már három alkalommal szerelőt, mindig azt mondták a gép a hibás, az Internet sebesség szerint a letöltési sebesség eléri az 50mb/s-t de a ping magas szokott lenni (most 18ms).


Mi lehet a probléma? Néha a laptopon a WiFi teljesen elmegy. Van, amikor kikapcsolom a gépem a tévén és a laptopon is elmegy az internet, rövid időre. Nekem általában mindig van, de nagyon-nagyon lassú néha.


2015. jan. 20. 21:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Szerintem a netadót nem fizettem rendesen...
2015. jan. 20. 22:00
 2/3 anonim válasza:

Ha társasházban laksz, akkor a wi-fi jele könnyedén összeakadhat a szomszédokéval. Így célszerű lehet módosítani a frekvenciát. (Ezt a rooter beállítási paneljén tudod megtenni, típusonként eltérő módon, így ebben nem tudok segíteni.)

A másik tipp, a probléma a hálózati kártyával lehet, ami ha nem teljesen kompatibilis, akkor okozhat hasonló hibát. Ha az előző tipp nem jött be, megérheti ennek a cseréjét megpróbálni.


Ha a hiba újratelepítés után is fennáll, akkor vagy hardveres, vagy a gépen kívül álló. (Ellenőrizni pl. okostelefonnal lehet. Azon stabilan működik? Vagy azon is akadozik.)

2015. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 18 ms mióta lassú ping?

Neked mit mutat a speedtest?

Továbbá ha megpingeted mondjuk a 8.8.8.8-at (a Google egyik szervere), a ping -n 100 8.8.8.8 paranccsal, mit kapsz eredményül? Mennyi a minimum, maximum, átlag érték, és hány csomag veszett el?


Én azt gyanítom, hogy - amennyiben a fenti tesztek jó eredményt mutatnak - a DNS-szerver válaszideje a túl lassú. Ha a DNS-t átállítod 8.8.8.8-ra, akkor is hasonlóképpen lassú a net?


Továbbá: közvetlenül bekötve, router közbeiktatása nélkül is lassú?

2015. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!