Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek melyik internet...

Szerintetek melyik internet jobb melyiket érdemesebb beköttetnem. Digi, UPC, stb?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
digi
2015. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
UPC!A sávszélesség miatt.
2015. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkettőről csak rosszakat hallottam, gyakori kiesést - sávszélesség ingadozást. Nagyon ritkán megy csak el a zinternet (akkor amikor a fél városnak is itt BP-en :D) és a 120mbites netem az fixen elérhető mindig. Én rájuk szavazok, de mint mondtam a többiről csak ismerősöktől hallottam a rosszakat, nem tapasztaltam.
2015. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahogy kitöröltem válaszból.. A telekom-ról beszéltem.
2015. febr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nos a digi netünk stabil volt (kb 1-2 éve) nem ingadozott de inkább leváltottuk mert szerették változtatni a szerződést,tv csatornákat stb szó nélkül..


a upc-nek nagy a sávszél de cserébe instabil meg hallottam gonosz dolgokat pl pont ma mesélte ismerősöm hogy a remek upc wifree miatt csak 30mb-t tudott használni a több mint 100mb-s netéből mert szó nélkül wifree-t csináltak a hálózatából és valaki leterhelte (kb 5000ft volt kikapcsoltatni és többet ő sem használhatott más wifreeket) [link]


most telekom vans stabil és tűrhető sebesség de az ügyfélszolgálatukkal többször is vitáztunk (pl kikaptunk két számlát bementünk hogy akkor mind2őt be kell fizetni vagy mi van az ügyintéző azt mondta hogy nem csak az egyiket a másik ráér egy hónap múlva.. 1 hét sem telt el és kikapcsolták a netet 5000ft visszakötési díj és napokig nem volt net)


ezek a társaságok mindig erre emlékeztetnek:

https://www.youtube.com/watch?v=M0sAVtOt2wA

2015. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Komplikato ***** válasza:

A szolgáltató minősége helyfüggő, azért nagyobb városok frekventált helyein nem szokott annyi zűr lenni, mint "vidéken" vagy kertváros részekben. Attól is függ saját hálózaton jön vagy másik cégét bérlik.


Ha simán ár és sáv széllesség alapján döntenék, akkor Digi. Volt anno 12/4 előfizetésem kemény 2000 forintért (kábeltévével együtt, utóbbit NEM én használtam) és valamiért 40/80-on ment, de nekem elég lett volna a hivatalos is. Viszont UPC-nél a kábeltévé csatornák értelmesebbek, ha egybe megoldás kell.


A valós sávszéllességnél meg figyelembe kel venni, hogy adott csomópont maximum mennyit bír el, hány előfizető van rajta és adott időben egyszerre hányan használják. Ha mondjuk elve csak 100Mbiten osztozik 50-200 ember, akkor simán még a garantált minimum sebesség se lesz meg. Általában a legnagyobb csomagok pont ezért soha nem hozzák a papírformát. Ez régen a 12Mb volt, aztán a 60Mb, most meg az 1000Mb. Ha jól tévedek utolsót szokták fikázni mert "csak" 150-300 a maximum valós bejövő a legtöbb helyen.

2015. febr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!