Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet ilyen lassú az...

Mitől lehet ilyen lassú az internet (speciális probléma)?

Figyelt kérdés

Elviegben 8 MB-os internetem van, de amikor lassú (ez elég gyakori), akkor csak 2 MB átlagosan... Viszont van, amikor gond nélkül nézek HD videókat stb.(ha 8 MB-ost sebességet mérek) Viszont, ha belassul ilyen 2 MB körüli sebességre, akkor még ennél az értéknél is jóval rosszabbnak tűnik: facebookot nehezen tölti be, nem játssza le a videókat, letöltés alig megy, nagyon ingadozik stb.


Azért írtam, hogy speciális, mert értek a számítógépekhez, 100%, hogy nem automatikus frissítésletöltés, torrent, vagy akármilyen más gyakori tényezőtől lassul. Alapjáraton rúterről megy a net, de kipróbáltam csak simán modemről is. Modemet is többször újraindítottam... mindennel próbálkoztam már.


Előfordulhat, hogy a szolgáltatónál keresendő a probléma? Ha nem, akkor mit javasolnátok, mi lehet a megoldás?



2015. febr. 11. 20:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nagyobb netet venni, ha megteheted. Nekem 30 MB os van, de még az is lemegy időnként 24 re. Ez a 8 meg a 2 iszonyat lehet. A szolgáltatónál meg hiába reklamálsz, mert a szerződésedben benne van, hogy akát 1 MB is lehet...
2015. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 MB/sec? Az 16Mb/sec, nem tudom, mi a túróhoz nem elég ez a sávszélesség.
2015. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!