Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy viszonylag drága dolgot...

Egy viszonylag drága dolgot szeretnék venni ebay-ről, de még sosem vásároltam. Megbízható az ebay és vannak személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
nagyon sokat keresgéltem és szeretnék venni egy használ Iphone 5S-t 65.000 és 70.000 között. Mivel azért ez nem kevés pénz, nem akarom, hogy csakúgy elússzon. Milyen személyes tapasztalataitok vannak ebayről?? Amugy mindig elolvasom a leírást, nagyon sokszor kell vigyázni, például le van lockolva mert vonaton találáták stb...
2015. febr. 21. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ebay megbízható. A kérdés az, hogy az eladó megbízható-e. Ehhez jó iránymutatást ad a pozitív értékeléseinek a száma. De szerintem 65-70k-ért nem fogsz ilyen telefont kapni, még ebayen is 85-90 körül mennek.
2015. febr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :D Az eladó visszajelzéseket is nézem, és hidd el, több Iphone-t is láttam annyiért! :D Újonnan 110-120 között árulják a 16Gb-osat és használtan jóállapotúból több olyan is van! :D Egy kicsit meg voltam ijedve, de láttam olyat, hogy az ebay visszafizeti az árát a vásárlást követő 30 napban, ha baj van a termékkel, így megpróbálom
2015. febr. 21. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
A visszafizetés azért nem ilyen egyszerű és simán ki lehet játszani, főleg kínai eladónál.
2015. febr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
uhh. :/ Tehát mekkora esély van rá, hog nem kapom vissza az árát?
2015. febr. 21. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha megbízható az eladó, akkor 0%, ha nem megbízható, akkor 100%. Hülye kérdés, már elnézést. Kínából csak annyiért vegyél bármit is, amennyit nem gáz elbuknod, mert lehet, hogy bukod az egészet és senki nem adja vissza a pénzt.


Azt meg jó ha tudod, hogy ha talált telefont veszel, akkor orgazdaság vétségét követed el, mely 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Ha az elkövetési érték a szabálysértési határérték felett van, akkor ez 3 évre nő. (2012. évi C. törvény 379.§.)

2015. febr. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem ismerösöm rendelt S4-et mikor bejött hozzánk a piacra,talált olcsóbbat ebay-en de ráfizetett,hiányosan kapta meg,garancia jegy sem volt illetve vámon ragadt!Többe került,mintha itthon vette volna meg!Amúgy lehet 100% -os az eladó ha pl elveszik a csomag vagy hiányosan /hibásan kapod vagy meg sem kapod...
2015. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!