Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tett már fel kérdéseket az...

Tett már fel kérdéseket az InternetKon (Internetes Konzultációs) oldalon?

Figyelt kérdés

Konzultáció a Kormánnyal online az internet kérdéseiről.:


[link]


Szerintem érdemes kérdéseket felírni, továbbá a internetkon@me.gov.hu e-mail címre írt konstruktív az internettel kapcsolatos e-mileket, javaslatokat is szívesen veszik!


Nekem személyesen válaszoltak!


Mindenkinek tudom ajánlani az oldalt, aki szeretné eljuttatni gondolatait, ötleteit Magyarország Kormányához!


A honlapon 2015. március 26-ig lehet konkrét kérdéseket feltenni!



2015. febr. 24. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A kérdésből hiányoznak a helyesírási hibák! Ez nyilvánvalóan a kormány reklámja! :)


Egyébként a kezdeményezés nem rossz. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye...

2015. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem "reklám". Reklámozni itt egyébként sem lehet, csak kérdeztem, egy diák vagyok, semmi több.


Sajnálom, hogy az InternetKon Facebook oldala részben áldozatául esett az elégedetlen embereknek, ha ezt "áldozatul" esésnek lehet mondani, hiszen ez is egy információ, hogy vannak emberek, akiket, csupán pl. a mobilinternet tarifák, vagy szolgáltatók említésével is ki lehet borítani és dühösen róják fel, hogy mi lenne, ha x, meg y középület falára az ő egy évi, a mobilinternet szolgáltatóval történő levelezésüket ragasztanák ki!


Azért születnek jó bejegyzések is a kommentelők részéről.


Én személy szerint arra számítottam, hogy több érdeklődő lesz. Nem vagyok olyan ember, aki politikai messianizmusba esne (nagyon nem, látom a hibákat, de mindannyian emberből vagyunk), mégis, csak ajánlani tudom a jelenlegi kormányunkkal való véleménymegosztás lehetőségét!


[link]


Egy biztos a jövőben súlyos pénzeket fog az állam az internetszolgáltatás fejlesztésére költeni, ez ügyben döntések születnek majd, ha akarjuk, ha nem, mivel ezt muszáj megtennünk, a mi érdekünkben is és az Európai Unió is kötelez rá minket.


Kérdés, hogy hajlandóak vagyunk-e kihasználni a véleményformálás jelenleg adódó lehetőségét!

(Ne felejtsük el, véleményeinket, információinkat, gondolatainkat közvetlenül juttathatjuk el a Miniszterelnökségre gyakorlatilag.)


e-mail: internetkon@me.gov.hu


Ez az egész egy nagyon érdekes kezdeményezés, egy a kormány által végzett közvetlen lakossági közvélemény kutatás, amely mellőzi a közvélemény kutató cégeket!


Hiszen lehetne úgy is, hogy nagy pénzeket fizessenek közvélemény kutatóknak, akik hosszú jelentéseket írnak, majd ezeket a szakmai tanácsadókkal megvitatva alakítják ki a politikusok az álláspontjaikat, ami vagy egyezik az emberek gondolataival, vagy köze sincs ahhoz...

2015. márc. 1. 00:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából a részleteket privát üzenetben kifejtettem, tehát ide csak a lényeget írom:


Kérdezni nehezebb, mint javasolni. Elmondhatom, hogy az internetnek semlegesnek és függetlennek kell maradnia és tartalmat szűrni nem lenne szabad, de ez nem kérdés hanem vélemény. De ez nem az emberekhez, hanem a kormányhoz szólna.


Egy dolog kellene: megismertetni és megtanítani az emberekkel a technikai eszközök használatát (beleértve akkor az internetet is). A legnagyobb hiba, hogy félnek tőle, nehéznek, bonyolultnak tartják. Valójában megfelelő ismeretek birtokában megkönnyíti az ember életét, de sokaknak vagy nincs meg (vagy még rosszabb) azt hiszik, hogy megvan a tudásuk hozzá. Ezt kellene tisztába rakni és gyökeres fejlődésen menne keresztül minden. Egy rakás adminisztrációt ki lehetne váltani elektronikusan, de mégsem teszik, mert "bonyolult" illetve "minek? papíron is megy". Amíg a felfogás nem változik és nem látják az előnyeit addig nehéz lesz előrelépni. Utat kellene mutatni az embereknek ilyen téren, de mindezt objektíven.

2015. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!