Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hol találok olyan javascriptbe...

Petróczi Balázs kérdése:

Hol találok olyan javascriptben - php - webfejlesztésben profi programozót - tanárt, aki az igényeimnek megfelelő szinten és módon, konzultációs jelleggel foglalkozna Velem?

Figyelt kérdés
Sok mindent megtanultam szakkönyvekből, saját magam, javascriptben,és részben php-ban is,emiatt sem felelnek meg számomra a meghirdetett tanfolyamok. Meg másért sem .. Tényleg profi programozót -tanárt konzulenst keresek, akivel javascriptben program felépítésekről tanulhatnék, programozási minták használatát elemezhetném gyakorlati példákon keresztül ..
2012. jan. 19. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A programozás és a számítás technikai szakmák olyan emberknek vannak akik képesek autodidakta módon fejleszteni tudásukat miután ez egy olyan világ, mely folyamatosan fejlődésben van.

Külön tanárt nem lehet találni azoknak a kritériumoknak megfelelően amelyeket felsoroltál, de vannak nagyon jó társaságok, ezeknek fórumaik ahova bátran lehet csatlakozni. Magyar társaságokat én sem nagyon találtam ezért célszerű az angol tudásunkat csiszatolni, ha nem elég.

Egy magyar van amit tudok mondani:

www.tutorial.hu/

Ezek angol nyelvűek

PHP:

www.goodphptutorials.com/

www.killerphp.com/

php-tuts.blogspot.com/

www.w3schools.com/php/

Javascript/Jqeury/PHP és sok más:

www.w3schools.com/

net.tutsplus.com/

webdesignerwall.com/

www.1stwebdesigner.com/

tutorialzine.com/


Remélem hasznosak az infók...


A tudást én is közösségekben szereztem és adtam tovább és mai napig így teszem. Ha könyvekből kéne tanulnom lehet hogy 19 évesen nem itt tartanék.

2012. jan. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Részben igazat adok Neked. Az önfejlesztésről szóló kommentárban mindenképp. Nos, nem tudom hol tartasz, egészen biztosan előttem, mert Én viszont 46 évesen a teljes nulláról bizony remekül megírt angol nyelvű szakkönyvekből jutottam odáig, hogy könyvtárak belső működését elemezzem, meg kódolási mintákat (design patterns) használjak ..

Még szerencse, hogy angol nyelvtanár a szakmám, mert így a nyelv egyáltalán nem gond, és nem a magyar fordításban megjelentetett HARMADRANGÚ

2012. jan. 21. 18:11
 3/4 A kérdező kommentje:

kiadványokból kelljen kínlódnom. Ha rákeresel a szerzők - címek alapján az Amazon.com oldalon, hamar rá fogsz jönni, hogy a hazai boltokban kapható javascript –php kiadványok több évvel ezelőtt jelentek meg, kiárusítják őket, vagy már nem is árulják, a vevői értékeléseket meg ha olvassa az ember, valahol a három csillag a csúcs ..

Úgyhogy tényleg csak angolul érdemes!!

Mivel üzleti angoltanár vagyok, ezért azt hiszem a tanítási részét a dolgoknak picit jobban értem..

Nagyon is sok időt és energiát meg lehet(ne) spórolni valakinek, ha nem egyedül kell kínlódnia, hanem jól felépített tanmenet szerint, minimum konzultációs támogatással, célirányosan dolgozhat. Vagy szerinted agysebésszé, zongoraművésszé, elektromérnökké és hasonlókká autodidakta módon válnak az emberek? De, azt hiszem az angol tanulmányok terén is nagyon-nagyon sokat jelenthet egy jó tanár . Próbáld csak ki!

Az a helyzet, hogy a legtöbben később kezdenek el foglalkozni javascripttel, miután az egyetemen C++, Java programozást, meg rengeteg minden mást megtanultak, és az itt megszerzett tudásukat aztán remekül át tudják ültetni. Egyébként, a fórumokat rendszeresen olvasva, a javascript nyelv prototype lánc öröklése, meg a scope-ok megértése bizony a más nyelvekben profiknak is gondot okoz időnként!

Persze, a legtöbben azok lógnak a fórumokon, akik elhitték, hogy elég a JQuery könyvtár public interface metódusait használniuk, aztán máris objektum orientáltan „programoznak”, ja, meg a Smarty gondoskodik a css-html részről. Aztán ott a rengeteg összegányolt weblap, meg folyton kérdezik a sok hülyeséget, és a nyelv alapjait érintő dolgokat, mert maguktól, egy kódszerkesztővel , nem tudnak megcsinálni semmit, nem értik a könyvtár belső működését, sőt magát a nyelvet se igazán..

Pont ilyen tanfolyamokat hirdetnek dögivel, amelyek végére könyvtárak használatával „megtanulnak” összedobni egy egyszerű fórumot, meg egy bevásárlókocsit, aztán már profik is..

Egyébként, kösz a linkeket!

2012. jan. 21. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze én is egyet értek a szakkönyvek magyarítása végett történő elévüléssel már kiadásul előtti dologgal. Alap programozásban én ott vagyok, hogy visualbasic-el foglalkoztam anno amikor apám - 20 év matáv PKI - beültetett még az akkor giga gépnek számító p1 133-asa elé és mutatta hogy milyen dolgokat lehet csinálni a számítógépen.

VB-vel nagyjából 1 évet foglalkoztam aztán letettem az egészről inkább a már aktív és használható libeket és keretrendszereket kezdtem feltérképezni és amit esetleg teljesen megértettem fejleszteni vagy alapjaira lebutítva újra építgetni saját kényem és kedvem szerint. Azokkal a libekkel amelyeket említettél, hogy a HTML és a CSS működtetésével foglalkoznak bevallom őszintén én sem vagyok teljesen tisztában. Nem vallom profinak magam és tényleg sajnos sok az önmagát profinak képzelő emberke akik képesek létrehozni egy géportálos oldalt 8 kattintással 20-30-40ezerért. De ahogy én észrevettem a profizmus mára már sajnos nem arról szól, hogy mennyire tudod a szakmádat alapjaitól kezdve napjainkig... Inkább, hogy mennyire érted a működését és alkalmazni.

2012. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!