Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 25 DBI antennával milyen...

25 DBI antennával milyen távolságokból lehet wlan kapcsolatot létesíteni?

Figyelt kérdés

#WLAN #antenna #wifi #25DBI #sencron
2015. ápr. 9. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

ez így nagyon kevés infó. Az AP-re teszed, vagy a végeszközre? Az tudod, hogy mennyi a kimeneti TX teljesítménye az AP-nek? (mert ugye lehet nekem 50 méteres antennám, ha egy gombelemes kisrádióval akarom meghajtani)

Mi számít távolságnak? Nyílt terep? Vannak falak vagy fák?

Az antenna omni, vagy irányított? Milyen frekvencián üzemel?

És ha ezt mind leírod sem tudunk majd épkézláb választ adni, csak talán annyi amennyi...

2015. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Első verzió amit kipróbáltam az egy 80DBI kültéri Wifi adapter volt 6600MW amit hihetetlennek tartottam de kipróbáltam a leirás szerint akár ~15km távolságból is környezettől függően képes kapcsolatot létesíteni na ugye az nem derült ki,hogy csak látja e az eszközt de meg lesz e a két irányú kapcsolat is bár a lényegtől kicsit eltértem mert ez bizony csak 600-800 m távolságról látott jelet és ott meg is volt a kapcsolat helyellel közzel.


Kérdés az lenne,hogy a lehető legnagyobb távolságról tudjak csatlakozni egy wifi hálazótra. (nem kártékonykodni)


Gondolkoztam van egy fölös tenda N300 routerem 3 antennás gondoltam veszek rá egy nagy antennát mert magyar 5dbi van de külföldön elérhető beszerezhető 24DBI sőt nagyobbak is. És a másik amit szeretnék,hogy a saját wifijelem minnél távolabb elérjén.

Kicsit tájékozatlan vagyok de örülnék a segitségnek.

Mindkét opcióra!

2015. ápr. 9. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!