Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-Link WR70N routert vettem....

R.O.S.C.O. kérdése:

TP-Link WR70N routert vettem. Van Wi-fi,3 eszközön (laptop, TV, Blue-ray) vezetékes net is, de az asztali PC azt írja, hogy nincs kapcsolat vagy korlátozott. Laptop W7, PC XP. Javítás gombra, nem megoldható. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A laptopon indítottam a lemezt, az egyszerű beállításokkal. Jó lett, volt akkor még a PC-n is net. De nem volt elérhető a 192.168.1.1 Gondoltam berakom a lemezt a PC-be, hátha onnan. Namármost azóta nincs kapcsolat. Router volt Resetelve, IP címe sehonnan nem érhető el.

2015. máj. 5. 18:34
 1/7 tibusz0211 ***** válasza:

Jól értem; közvetlen kábel kapcsolat van a gép és a router között, de nem elérhető az alapértelmezett IP cím, reset után sem?


A routeren világít/villog a portnak megfelelő led amibe a gép van dugva?


Próbáltál reset után beállítani egy statikus IP-t a gépre és úgy próbálni? Mondjuk 192.168.1.111

2015. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tibusz0211 ***** válasza:
Esetleg nem 192.168.0.1 az alapértelmezett?
2015. máj. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tibusz0211!

Jól érted, kábelkapcsolat van és reset után sem érhető el az alapértelmezett cím. De a laptopról sem, amelyiken egyébként van net, vezetékes és Wi-Fi is.

Laikus vagyok, nem tudom, hogy kell a statikus IP címet beállítani. A kis könyv szerint a 192.168.1.1 az alapértelmezett cím. Jut eszembe! Az nem lehet gond, hogy a PC-n (amelyiken most nincs net) volt a beállítva az előző (ASUS) router, amelyik tönkre ment és annak is ugyanez volt az IP címe?

2015. máj. 6. 17:36
 4/7 A kérdező kommentje:

Bakker! Kipróbáltam amit írtál, és bejött!!!

De az még nem tudom, hogy tudok netet varázsolni a másik gépre....

2015. máj. 6. 17:38
 5/7 tibusz0211 ***** válasza:

Ha követed a kiskönyv utasításait, biztosan sikerül a net is.

Van ezekben a routerekben egy Quick Setup menü, talán nem szakemberként azzal a legkönnyebb.


Címszavakban:

- Modemből vagy szolgáltatótól jövő kábelt a WAN-ba dugni. (általában más színű port, mint a többi)

- Gépeket a LAN részbe.

- Belépsz a router admin felületére és végigkattogtatod a Quick Setup részt.

Ez be fogja állítani a WiFi-t is és a kábeles hozzáféréseket is.

2015. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de nem ez a probléma. Össze van kötve. A Wi-Fi-n keresztül fel tudnak csatlakozni a telefonok, táblagép, stb. a net is működik. A modemből a routerbe jó kábel megy, mert a routerből kábel megy blue-ray-be, amin szintén működik a net, kábel megy a TV-be, amin szintén működik, kábel megy a laptopba, amin szintén működik és kábel megy a PC-be, amin szintén működött, amíg bele nem raktam a routerhez kapott telepítő lemezt. Azóta történt router reset is és az általad leírt IP címmel (ami nem az volt, mint amit a használati útmutatóban írtak) sikerült is a laptopról belépnem a router menüjébe. De a PC-ről még mindig nem. Kábel csere-bere is volt, nem-e a kábel a hibás. Mindegyik csatlakozóban ki lett próbálva minden, a másik 3 eszköz bármelyik csatlakozóról bármelyik kábellel működik. De a PC nem. Ott az kis sárga háromszög a felkiáltójellel. Már az agyvérzés kerülget... Kipróbáltam a beállításoknál valami kézi beállítást, TCP/IP protokollnál, ahol IP címet, átjárót, meg ilyeneket lehet megadni, a laptopról másoltam át mindent, hátha.... Akkor annyi történt, hogy már nem reklamált, hogy nincs net, hanem vagy nem töltötte be az oldalt és csak "simán" kiírta, hogy időtúllépés,stb miatt nem sikerült betölteni vagy reklamált a gép, hogy az IP címet már egy másik eszköz használja, de bármire állítottam, nem töltött be oldalakat. Aztán, ahogy visszaállítom kéziről automatikusra, azonnal jön a háromszög...
2015. máj. 7. 17:05
 7/7 tibusz0211 ***** válasza:

Jól csináltad, ezt a kézi konfigurációt.

Ez a statikus IP-cím amit említettem korábban. Az IP-cím ütközést az okozta, hogy egyszerre működött a Laptop és a PC-is, de te a laptop IP-jét adtad meg a PC-nek is, így egyszerre kettő volt belőle. Az oldalak emiatt nem töltődtek be.

Ha ugyanezt megcsinálod, és kikapcsolod a laptopot (tényleg ki, nem alvó vagy hibernált módba) akkor elkezd minden működni.


Megpróbálhatod ugyanezt a kézi beállítást, csak a laptop címénél egyel magasabb számot adj, pl: 192.168.0.120 a laptop te pedig add a 0.121-et a PC-nek. Akkor már nem lesz IP ütközés.


Nem törvényszerű, hogy így működjön a dolog, ahogy most próbáljuk.


Amit még megnézhetnél:

Amikor automatára van kapcsolva minden és nem bántod az ip-címeket, akkor a hálózat állapotánál milyen IP-címet kap a gép, vagy egyáltalán kap e?

Ugyanezt megtudhatod akkor is, ha a parancssorba beírod: ipconfig


A Router menüjében a LAN részen (ha jól sejtem) kell lennie egy "DHCP" opciónak Enable és Disable között lehet választani, ezt Enable értékre kell állítani.


Lehet egy IP pool-t megadni ugyanitt. Valahogy úgy néz ki, hogy Start IP 192.168.0.100 End IP: 192.168.0.254

Ez egy tartomány, amilyen IP-ket ad majd a router a rákapcsolt eszközöknek. 100-254-ig lesznek ez esetben a címek. Természetesen ennek elég szélesnek kell lennie ahhoz, hogy a megfelelő számú eszköz kapjon címet 10 eszköz 10 cím, 20 eszköz 20- vagy több mert van olyan eszköz ami egyszerre többet használ.


A PC-n a vezérlőpult internetbeállítások részén van egy kapcsolatok fül, és ott a Helyi hálózat beállítások részén a proxy-nak üresnek kell lennie.

2015. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!