Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kinek milyen gyors internete...

Kinek milyen gyors internete van otthon (? MBps) és mennyire van megelégedve vele?

Figyelt kérdés
Még az is érdekel, hogy melyik szolgáltatótól. Csak azért kérdezem, mert most szeretnék új előfizut és kíváncsi vagyok, hogy milyen egy átlagos netsebesség, ami használható a valóságban.

2015. máj. 20. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Thome 120as (NetMánia XXL), mindig fixen megkapom a sávszélt, nem ingadozik. Modemjüket kb évente kell cserélni mert olyan szarokkal dobálóznak (50ezer ft-os kategóriájúak, de azok közt a legszarabbak) szerencsére gyorsan cserélik, és persze díjmentesen.
2015. máj. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tengor ***** válasza:

Az átlagos netsebességet ezzel a kérdéssel nem fogod tudni felmérni. Biztosan van rá statisztika, csak kicsit túrni kell a netet utána.

A te új előfizetésed kapcsán teljesen irreleváns, hogy nekem az ország másik felén milyen netem van. Ugyan az a szolgáltató két utcával arrébb is képes egész más minőséget produkálni. Persze nem ez a jellemző, településenként / település részenként azért igen csak azonos minőséget tud hozni.


Ha a gyakorlati hasznot akarsz, akkor első körben nézz szét, hogy a ti utcátokban ki, mit, mennyiért tud szolgáltatni. Aztán kérdezd ki a szomszédokat, hogy mit használnak és mennyire vannak megelégedve vele.


Ha nagyon kell a semmit mondó statisztika, akkor: DigiNet 100-as csomag, 92-96/46-50 Mbps-s tempót hozza. (A router csak 100 Mbps-os)

2015. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Telekom 30 Mb/s. Stabilan megvan, tudok vele filmeket nézni. Valahol olvastam, hogy Magyarországon 20 Mb/s az átlagos letöltési sebesség.
2015. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 savanyújóska ***** válasza:
Másik - 5Mbit egy 4 fős családnak elég, szépen lehozza a minimumot, böngészés, FHD stream (lefelé! feltölteni nem) szépen megy vele. Ha felfelé is szeretnél streamelni, akkor 40+ Mbps,(5-10 Mbsp felfelé) Ha azon szerencsések közé tartozoll akik nem a netes senkifüldjén laknak, akkor nagyjából mindegy, Digi/UPC mindegyikről hallottam már hideget-meleget.
2015. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából a lényege az, hogy filmletöltéshez elég-e egy 30MB/s UPC Budapest belvárosában?
2015. máj. 20. 10:51
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy elég.
2015. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tengor ***** válasza:

Fél megabit is elég film letöltéshez, csak kicsit tovább kell várni.

Azt meg ki tudod számolni, hogy optimális esetben mennyi idő alatt jön le a film...

2015. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
DIGI 1000(le) / 100(fel) Mbps.
2015. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ilyen: [link]

A legolcsóbb UPC csomag, asszem 2 ezer havonta. Ez is elég nekem mindenre.

2015. máj. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25 mbit, UPC, fixen megvan, nekem elég
2015. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!