Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A google chromba rendszeresen...

Kéméndi István kérdése:

A google chromba rendszeresen megjelenik egy másik oldal a beállításokban megnéztem mindent ott már nemtudok tenni semmit ellene reklámblokkolót használok az sem segít nagyon idegesítő hogy csak magától megjelennek ezek az oldalak, valami ötlet?

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Popup vírus van a gépeden.

Indítsd el a Malwarebytes, vagy a Hitman Pro programok valamelyikét és nyírd ki a mocskot!

2015. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

# 1/1 +1


mit töltöttél le és honnan ?

2015. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"tundikie"

Köszi a pontot! :)

Egyébként ez a kérdés nem fogalmazódott meg bennem, de megelőztél!

Nem mindegy, honnan és mit szed le az ember.

Nem elég a "nagy zöld Download Now" gombra, és a "Next, Next, Next, Finish" gombokra ész nélkül kattintgatni!

Akkor persze, hogy beszopott az illető egy cukorfalat Trójait.

Ha mégis leszed valaki egy programot, de még nem indította el a telepítést, célszerű a fájlt behúzni a [link] keresőmezőjébe!

Elindítani a keresést, és pillanatok alatt kilöki a találatot, hogy egyes vírusírtók milyen típusú kártevőt diagnosztizáltak egy adott programban, fájlban, továbbá gyanúsnak vélt URL címeket is lehet vele megvizsgálni.

2015. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

így van.


és mindig mondom de nem veszik tudomásul hogy nézzék meg a keresö ikon tulajdonságainál hogy mi a cél


"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe"www.dupserach.com...6669uuzrrrrrfffff.exe.htttp//www,serach


na akkor van hiba

2015. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"tundikie"

Még csak szép!

Én is megjártam múlthéten, hogy a hivatalos(nak vélt) oldalról leszedtem a KMPlayer médialejátszót, elindítottam a telepítést, az Ask search bar és a Pandora.TV mellől leszedtem bár a pipát és folytattam a telepítést.

Ha az Ask search bar nem is, de a Pandora.TV Service ennek ellenére mégis feltelepült, nem tudtam eltávolítani a rendszerből, így lefuttattam a Malwarebytes AntiMalware Premium programot.

Végeredmény:


Adware.SurfSideKick

Nugache.NAA [Féreg]

Win32:Adload.NEK [Trójai]

Win32:Zlob.BSP [Trójai]


Ekkor rátaláltam a Virustotal-ra, és ha le töltök valamit, telepítés előtt átvizsgálom az adott fájlt, vagy URL címet. :)

Mi a tanulság?

Ha bizonytalan vagy valamiben, inkább vizsgáld meg az adott tételt, gondolkodni, majd cselekedni, és nem előbb cselekedni, és azután gondolkodni

Bár az utóbbi gyakran megesik sokaknál, hogy előbb cselekszenek, és utána gondolkodnak, hogy "Na, ezt meg hogy a rossebbe csináljam, hogy tegyem jóva?"

Jobb megelőzni a bajt! :)

2015. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na de azért csak sikerült a Malwarebytes segítségével a "szenzációs négyest" melegebb éghajlatba küldenem, a KMPlayer-t pedig azonnal töröltem a rendszerből. :)
2015. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

+1 ismét :))


érdekes de nekem nincs is fent virusirtom

2015. máj. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszi mégegyszer! xD

Akkor te nyilván az óvatosabb típusúak közé tartozol, aki megválogatja, milyen webcímet látogat, és aki (remélhetően) mindig a hivatalos oldalról szed le dolgokat. :)

2015. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tévedsz. mindent kipróbálok
2015. máj. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek nagyon hasznos volt
2015. máj. 30. 04:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!