Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2 gép van a szobámban, viszont...

2 gép van a szobámban, viszont csak 1 UTP kábel. A legolcsóbb, legfapadosabb switcchel szét tudom osztani a netet a két gép között? Vagy ehhez már router kell?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 13:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
52%

Ez attól függ, hogy van-e router a hálózaton?! Ha nincs és ez közvetlen netkábel akkor kell a router.

Egyébként annyira azért ne válsz fapadosat, mert ha hálózatod sebességének a rovására fog menni.

2015. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Router van a hálózaton, abból menne a switchbe akkor.


[link]


Ezt néztem ki. UPC 90/50-es netem van, asszem.

2015. jún. 18. 13:56
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Inkább valami ilyesmibe gondolkodj: [link]


Hálózati eszközből nem éri meg nagyon gagyit venni, mert megiszod a levét később. Lassulás, instabil kapcsolat, csomagvesztés stb...

2015. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

de talán ez is elég lehet:

[link]

ha jól látom csak a portok számában van lényeges különbség

2015. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Húha, hát van ára köszi. Akkor ezzel megoldható amúgy a gondom? Mert amit kinéztem másik switch, ott volt egy wan szerű port elkülönítve.


Itt meg ugye csak mintha egy 5 gépes lan lenne. Tehát ha 1-esbe bedugom a router felől érkező netkábelt, a 2-es, hármasba pedig két gépet, akkor működni fog a dolog?

2015. jún. 18. 14:09
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen, működni fog. És ha jó kábeleket használsz (min. cat5e) és támogatja mind a router, mind a gépek hálókártyái akkor gigabites hálózatod lesz!
2015. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Na ezt nem tudtam, köszi a segítséget!
2015. jún. 18. 14:13
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Bár ez csak 100Mbit fölötti netnél illetve gépről gépre másolásnál fontos, de van mikor jól jön! :)
2015. jún. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utólag bele gondolva, teamrendernél elég sokat számít.
2015. jún. 18. 14:22
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

"Router van a hálózaton"

Mármint egy csupasz, egy portos eszköz? A szolgáltató után, valahol nálatok van egy ilyen eszköz? Otthoni használatra nem is halottam még ilyenről, általában egybeépítik a switch-csel.


Amúgy egy router (+switch) sem drága, csak a firmware-t esetleg érdemes lecserélni. Én évek óta gond nélkül használom ezt, és ez wifit is tud:

[link]

2015. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!