Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WIFI routerem van, a PC-ken...

WIFI routerem van, a PC-ken tökéletesen jól működik a net de mobilokkal egyáltalán nem vagy csak rövid ideig tudok felcsatlakozni. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Itthon wifis router van már évek óta, de csak az utóbbi időkben kezdtem Androidos mobilt használni. A Wifi kapcsolat le van jelszavazva, a mobil látja a kapcsolatot, beírom a jelszót, elfogadja. Utána az esetek 90%-ban próbál csatlakozni, kiírja hogy IP-cím lekérése van folyamatban, de aztán nem sikerül neki. Van, hogy ki is írja, hogy az IP-címet nem sikerült lekérni. Máskor felcsatlakozik magától időnként, de nagyon instabil, le-lelépeget a wifiről aztán visszaugrik, utána megint egy egész napig nincs semmi kapcsolat, holott a jelerőség tökéletes. Próbáltam a PC-n beállítani a titkosítási protokollt, WPA2-n volt, visszavettem WPA-ra, de továbbra is ez van. Mitől lehet ez? Az épület egész területén jellemző, akár két szobával arrébb vagyok, akár a router mellett 15 centiméterre.


Néha amikor kikapcsolom és újra próbálok csatlakozni a mobilon (mert ő amúgy állandóan próbálkozik), kiírja, hogy a hálózati pont nincs használatban, ezért nem lehet csatlakozni. Ezt nem értem, hiszen több gépen is az ezen router által biztosított internet működik.



2015. jún. 19. 01:54
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha már több éve megvan, akkor ráférhet egy firmware frissítés.

Ezen kívül az Androidos cuccok nem minden Wi-Fi csatornát szeretnek. Ezek váltogatásával is érdemes próbálkozni.

2015. jún. 19. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szia! köszi a választ, de sajnos hülye vagyok ezekhez kissé. megkérdezhetem, hogy a firmware-t hogy lehet frissíteni? a router belső oldalán valahol?

illetve pontosan mit értesz a wifi csatorna váltogatása alatt? módosítsam a protokollját?

annyi még, hogy néha nem hajlandó bejönni a router belső oldala. a böngésző nem találja. ez mitől lehet?

2015. jún. 19. 20:32
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Mi a router pontos típusa?
2015. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

szia! ez egy Cisco EPC3925


közben sikerült csatornát váltanom, aztán megint és megint, de változatlanul néha felcsatlakozik a mobil, aztán lezuhan, később pedig egyáltalán nem hajlandó ("IP-cím lekérése nem sikerült" v. "a hálózati pont nincs használatban" szöveggel nem tud csatlakozni) :(

2015. jún. 20. 14:02
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Pedig a Cisco -tól minden szaki el van szállva, szóval elvileg jó a cucc.

Gondolom ez a szolgáltató routere ő hozta. Hívd fel az ügyfélszolgálatukat, és kérd meg hogy javítsák ki a hibát.

2015. jún. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!