Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rövid, "értelmes" linket...

Rövid, "értelmes" linket lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Az eredeti ötlet:

Van egy dropboxos fájl, amit szórólapokon szeretnék megosztani. Domain-t ezért nem szeretnék vásárolni (bár legszívesebben ennyivel elintézném, de a főnök nem én vagyok...).


A helyzet (hátha valakinek jobb ötlete van):

Van egy bolt, ami kiszállítással is akar foglalkozni. Az a terv, hogy dropboxba felmásolok egy fájlt, amiben le vannak írva az aktuális árak (itt jön a para, hogy ha megváltozik valaminek az ára, akkor a dropboxban lévő fájlt is szerkeszteni kell, így lehet hogy megváltozik az URL címe!?). Az árlista linkje rajta lenne a szórólapon, viszont az irdatlan sok karaktert a kutya se fogja beírni, a rövidített pedig (ahogy észrevettem) csak időszakos (és még az is csúnya).

Gondoltam arra is, hogy a facebookos linkje legyen csak rajta, majd onnan egy kiemelt linken elnavigál az oldalra.


Minden ötletet szívesen várok.


2015. máj. 2. 07:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Első probléma:


Dropbox le fog tiltani, ha sokan megnyitják a fájlodat. Dropbox nem erre való, így ne is építs rá, mert hatalmas bukta lesz, ha esetleg értelmes mennyiségű érdeklődő van. Pár száz ember hozzáférhet gond nélkül, de ha tegyük fel, több ezren akarják megnyitni, akkor korlátozva lesz a hozzáférés.


Úgyhogy vagy csinálsz egy ingyenes tárhelyen domaint (ami hülyén néz ki) vagy befizetsz kb 3000 Ft-ot domainért, és kérsz hozzá tárhelyet (legtöbb helyen adnak ingyen kis tárhelyet a domainhez). 3000 Ft / év azért nem olyan nagy összeg, viszont ott valóban jó domaint összerakhatsz, és még csak le se fognak tiltani, ha sokan töltenék le a fájlodat.

2015. máj. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A főnök nagyon skót... S le is mondta az egészet, mert sok munkája lenne vele (azaz megmondtam, hogy ingyen bolti eladóként, nem fogok neki ilyet csinálni).


Röviden:

A kérdés már tárgytalan.

2015. máj. 6. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!