Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem megy a net a gépen de nem...

Nem megy a net a gépen de nem jelzi a kis ikon a jobb sarokban (telefonnál semmi probléma). Megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy ZTE ZXHN H108L routerem amit az inviteltől kaptunk csereképp és vezetékesen kapcsolódok hozzá a géppel (ADSL). A problémám az lenne, hogy mikor netezek, 'x' idő múlva elmegy a net, pingelni sem tudom az oldalakat (kb. 1 nap). A jobba alsó sarokban az asztalon a kis ikon nem jeles semmit. A routeren minden LED megfelelően villog/világít. Ez a probléma kb fél éve áll fent, azóta hívogattuk őket, kijöttek, routert cseréltek - erre ami most van -, a kábeleket újrahúzták, elmondásuk szerint továbbra sem náluk van a probléma. Az utolsó kijövetelüknél rákötötték a kábelre a saját laptopjukat és ott pikk-pakk ment. Mondták, hogy telepítsem újra, megtettem. Teljesen jól ment kb egy hónapig, majd megint ugyanez. Hálókártyát vettem újat, a probléma továbbra is fent áll. A driverek a legfrissebbek. Miután elmegy a net csak a hálókártya tiltás - engedélyezés, vagy a kábel ki/be húzása segít. Próbáltam konkrét DNS szerverrel, ugyanúgy rossz. A routert többször reseteltem de semmi. Mindenhol utána olvastam, az energia takarékos módot is kivettem a hálókártya beállításaiból, de akármit is csináltam sehogy nem akar megjavulni. Szóval ha valakit tud rá megoldást / találkozott már hasonló problémával, kérem sürgősen segítsen.


Ui.: Minden böngészőnél fenáll a hiba és a torrent letöltések ugyanúgy mennek gond és szakadás nélkül.



2015. júl. 27. 21:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez a router/modem, illetve hasonló,

Nekem is szokott elmenni, azt mondták az eszköz a hibás, de egyenlőre nem cserélték ki, de amióta kijöttek vizsgálni ritkábban megy el (általában amikor kb 280 torrentet seedel, a TV, telefon megy róla, akkor kiszokott akadni, és elmegy a net) Újra indítom, és egy 5 perc múlva visszajön.

Egyébként egyre ritkábban megy el..

Ja, egyébként nekünk ilyenkor a telefon is elmegy..

Segíteni nem tudtam, remélem ritkulni fog nektek is :)

2015. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!