Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook-vírus vagy személyes...

Facebook-vírus vagy személyes támadás? Láttatok már ilyet? Ez a Kaspersky milyen írtó?

Figyelt kérdés

Írtam már ki hasonló kérdést (de csak hasonlót), de az ott kapott válaszokkal sajnos nem jutottam előre.


Most akkor pontosan belinkelem, hogy mit ír ki, és több kérdés is van:


1, a Facebooknak egyáltalán létezik úgymond vírusírtó alkalmazása, vagy amit felkínál nekem, az is a vírus része lehet, és csak még jobban kiadom az adatokat?

Csak az a durva, hogy ezt már csak a "tisztítást" csak az után kínálja fel, ha már a jelszót, mindent megadtam, de be nem enged sehogy a fiókomba.


2, Aztán ami érdekesség: kipróbáltuk több fiókkal is, direkt megkértem több embert, hogy lépjen már be, ,és az eredmény: 5-ből hárman be tudtak lépni gond nélkül, kettőnél viszont kidobta ezt a vírustisztítós malware-s szöveget, és belépni őket se engedte.

Most akkor ez speckó facebook vírus, és menjek végig nyugodtan azon amit a facebook kínál tisztításként (ez a bizonyos Kaspersky írtó állítólag), vagy az egész gépet érinti, és véletlenül se nyomjak rá? (bár ez esetben nem tudom, hogy lépek mén még bármikor is be a fiókomba).


Még ami infó: AvG, ESET, Anti-malware többször is lefuttatva, egyik se talált semmit ... Azaz rejtély.


Ötletek?


és akkor a két lényegi kép:


[link]


[link]



2015. júl. 29. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kaspersky az egyik legerösebb.De azt valóban ki kell fízetni.Szerintem telepítsd fel a böngészödre az ADblock-ot.
2015. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Másik gépen be tudsz lépni?
2015. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kasperskyt kifizetni? na de így, ahogy a facebook kínálja nekem? ez is fizetős lenne, mert erről nem ejt egy szót se.


másik gépről még nem próbáltam, viszont ami érdekes, hogy a telómról simán tudok facebookozni, ott nem jelez semmi gondot, bér igaz h ott szünet nélkül online az ember, szal ha kilépek, nem tudom, visszaengedne-e.


Most akkor merjem ráengedni ezt a tisztítást vagy ne?

2015. júl. 29. 14:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Ne!Mert ez csak egy Adware.Reklám.
2015. júl. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez sajnos létezik. A facebooknál eldöntötték, hogy megoldják az emberek helyett a vírusproblémáikat (akkor is ha nincs), így lepaktáltak néhány vírusirtó céggel, hogy az embereknek időnként kötelező legyen lefuttatni a sz.rjaikat, különben addig nincs facebook. Magyar cikket nem találtam róla, csak angolt: [link]


Sajnos ez van. Ilyen az, ha valaki monopolhelyzetben van, és "de mi csak jót akarunk neked" felkiáltással bármit megtehet.

2015. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hát ez király. akkor soha többet nem lesz facebookom? mert addig be nem enged ...
2015. júl. 29. 14:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen. El van döntve és kész. A röhej hogy többen írják hogy készítettek egy új FB fiókot ugyanazon a gépen ugyanazzal a böngészővel, és gond nélkül be tudtak lépni vele. Szóval ez nem más mint egy szúrópróbaszerű, undorító húzás.


Nekem pont az ilyen húzások miatt van letiltva az egész hulladék úgy ahogy van.

2015. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

igen, én is egyre több embertől hallom, h az egész facebookot hanyagolja, ahogy van, mert betelt a pohár. én is már a többedik tiltást kapom, és sose tudom, miért.

sztem akkor nekem is ennyi volt a facebook ... van élet nélküle is.

2015. júl. 29. 21:34
 9/13 A kérdező kommentje:

de ez a gyakorlatban hogy működik? csak kattintgatok az igen-igen-igen-igen -ekre, aztán egyszer csak kiszámlázza a Kaspersky a nevemre a virusírtó árát? egyébként pénzt sehol nem látok benne, ahogy átfutottam:


[link]


na és ha kamuprofil pl? és tóth józsi néven futtatok 25 adatlapot, akkor ki a jó istennek számláznak?

2015. júl. 30. 06:51
 10/13 A kérdező kommentje:

most végig olvastam, de lényegében csak ezt találtam, ami anyagiakra utal. a legfelháborítóbb az, hogy kifejezetten bele kell egyeznem, hogy egyértelműen azonosítható személyes adatokat gyűjt rólam az a software.


"the Rightholder hereby grants You a non-exclusive license to store, load, install, execute, and display (to “use”) the free of charge Software on a specified number of Computers in order to be used as an auxiliary tool to cure Your Computer on which the Software is installed, from threats described in the User Manual, according to the all technical requirements described in the User Manual and according to the terms and conditions of this Agreement (the “License”) and you accept this License ...."


szóval free o fcharge elméletileg, ha jól értem. ... ha csak a bizonyos user manualban nincs még 1000 oldalban részletezve, hogy ezért meg azért kell fizetni.

2015. júl. 30. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!