Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van lehetőség korlátozni az...

Van lehetőség korlátozni az egyes "wifi felhasználók" sebességét?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a helyzetem. Kiadtam a wifi jelszavam a szomszédnak és már kicsit idegesítő, hogy lassítja a netem, mikor nagy szükségem volna rá. Egész egyszerűen megváltoztathatnám a jelszavam, de valami más megoldást keresek. A házban két PC van és hát nem az én gépem a rendszergép, azaz nem én vagyok kábeles kapcsolatban a modemmel és a routerrel, tehát én is wifi keresztül kapom a netet. Na most a kérdésem az volna, hogy lehetséges e valamilyen úton-módon elérni, hogy időnként lekorlátozom a szomszédom. Csak 2mb a netem, napi szinten 2-4 órára lenne szükségem a teljes netsebességre és a jó viszony fenntartása miatt nem akarom megvonni tőle, egyébként is csak néhány napig tartózkodik itt.

2015. aug. 13. 13:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg számít a routerem típusa: TP-LINK TL-WR741ND.
2015. aug. 13. 13:42
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek ilyen "hot-spot" programok. Azokkal lehet külön hozzáféréseket létrehozni. Egyébként 2mb-s nettel csodát ne várj. Egyébként meg szólj át neki, hogy figyu használni szeretném a saját netemet.
2015. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
DD-WRT firmwire-t kell rárakni, abban sokkal több minden beállítható.
2015. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, mentek a zöldek!az ilyen programok egy egyszerű felhasználónak sem jelentenek problémát?


ui.: nem akarok naponta 5-6x átrohanni, hogy most ne netezz légyszikösz:)

2015. aug. 13. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha neked a teljes sávszélesség kell, akkor arra az időre változtasd meg a jelszót, hisz akárhogy korlátoznád le a sebességét, neked akkor se lesz teljes sebesség.
2015. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

A router beállítófelületére lépve balra a Bandwidth Control menüpontnál:

Leírás: [link]

vagy

Kézikönyv 4.13 fejezete: [link]

2015. aug. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!;)
2015. aug. 13. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!