Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha a Google Drive-ban eltávolí...

Ha a Google Drive-ban eltávolítok egy megosztott mappát, kitörlni mindenkitől, aki addig hozzáfért, vagy csak tőlem?

Figyelt kérdés

Régi munkahelyemen többször is Google Drive-on osztottak meg velem fájlokat, egész mappákat. Mivel nem akarom már látni ezeket a mappákat a saját Drive felületemen, gondoltam, eltávolítom őket. A kérdésem előtte csak az, hogy ugye tőlük (a készítőtől és azoktól, akikkel meg volt osztva) nem törli ki az adott könyvtárat, igaz?

Köszönöm előre is a válaszokat.



2015. aug. 16. 22:40
 1/5 Lajos54 ***** válasza:

A veled megosztott fájlokat (mappákat) általában te nem tudod törölni, legfeljebb csak akkor, ha teljes jogú hozzáférést kaptál. Alapesetben a jog csak a megtekintésre (és persze a letöltésre) vonatkozik. Csak a tulajdonos (aki feltöltötte)tudja minden további nélkül törölni. Attól fogva a többiek sem férnek már hozzá, persze csak ha nem töltötték le.

Viszont a te felületedről eltávolíthatod, onnét kezdve te nem látod, bár ott lesz, de csak a többiek férnek hozzá.

2015. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. aug. 18. 18:55
 3/5 LostSilverBook válasza:

Kipróbáltam a két gmail-es felhasználómmal:


Beléptem az egyik felhasználói fiókomba (továbbiakban F1), ott megosztottam egy fájlt a másik felhasználómmal (továbbiakban F2), valamint szerkesztési jogosultságot is adtam F1-gyel F2-nek.


Ezután beléptem F2-be és a fájlra kattintottam jobb gombbal, majd az "Eltávolítás"-ra.


Amit tapasztaltam: F2 postámból valóban eltűnt a fájl, nem látom, viszont az F1 postámban továbbra is megmaradt a fájl a tulajdonosi jogommal.


Tehát, saját tapasztalatom alapján: Működik!


Biztonság kedvéért: Ha megnézed jobb gombbal a fájlra kattintva a részleteknél, hogy a tulajdonoshoz biztosan nem vagy írva, akkor nyugodtan rákattinthatsz a "Eltávolítás" gombra és eltűnik nálad.


Ami érdekesség, hogy F1-ben azt tapasztaltam, hogy a "Megosztás (haladó szinten)" táblámon ott maradt az F2-es felhasználói e-mailem engedélyezve (szerkesztői jogokkal), tehát ebből következik, hogy ha az "eltávolításra" kattintasz akkor a fájl nem tűnik el, sőt, még a jogosultságaid is megmaradnak továbbra is a fájlhoz, ameddig a tulajdonos nem törli azt! Viszont nem kell látnod, ha nem akarod.

Viszont ha szeretnéd, hogy eltűnjön az e-mailcímed a tulajdonos Drive-megosztási táblájáról, vagyis teljes hozzáférési törlést akarsz, akkor a tulajdonosnak kell levelet írnod és kérelmezned, hogy töröljön teljesen.


A tapasztalatom aktualitása: 2020-02-26

2020. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 LostSilverBook válasza:

Még egy saját tapasztalat kiegészítésként:

Amelyik fájlt töröltem a "Velem megosztva" részből, az nem került bele a kukámba, mert valójában nem törlődött a fájl, csak a hozzáférésemet dobtam ki.

2020. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok! Ehhez kapcsolódóan azt szeretném kérdezni, hogy a velem megosztott fájlok az én tárhelyemet is foglalják? Vagy csak annak a tárhelyét aki feltöltötte őket? Illetve ha egy megosztott mappába több ember töltött fel pl. fotókat, akkor amiket én töltöttem fel azok az én tárhelyemet terhelik, de a többi kép, amit mások töltöttek fel az övékét?
2020. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!