Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Új lakásba költöztünk 150/100-...

Új lakásba költöztünk 150/100-as netünk van. Vettünk routert, ami nagyon pöpecül működik. Sajnos nekem asztali gépem van, és csak úgy tudtuk megoldani, hogy ebbe is vettünk egy usb-s wifi routert szintén. Nagyon belassult a netem?

Figyelt kérdés
Esetleg valakinek van valami ötlete mit lehetne kezdeni a problémával? Valami plusz beállítás?( A jelerősség 70-90 % közt van , viszont a letöltésem pl. torrentről 20 kb/s-os...)

2015. aug. 20. 09:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Inkább vegyetek egy UTP kábelt a routerbe, és vezessétek bele a gépbe.

Nekünk a routerünkről (ami már vagy 6-7 éves) 2 UTP kábel megy 1-1 gépbe, 1 laptop kapja wifiről, + 3-4 telefon, és teljesen jól működik az internet.

2015. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 P.O.C. ***** válasza:

A Wi-Fi sosem lesz olyan megbízható, stabil, és gyors mint a vezeték. Mivel pontos típusokat nem írtál, ezért csak feltételezem, hogy nem vették túl korszerű eszközöket.

Ne hidd el, ami a dobozára van írva.

A valós mérhető értékei a Wi-Fi szabványoknak kb ezek:

G (54Mbit): 20-25 Mbit

N lite (150Mbit): 40-50 Mbit

N (300Mbit): 80-130 Mbit


Neked minimum N600, N900 vagy AC router kellene ehhez a sebességhez. És olyan adapter ami ezt támogatja.

2015. aug. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszotokat! Most egy kábelt vezettem a gépbe, tényleg sokkal jobb így, csak az egész lakás egy nagy adag kábel lassan. :D A típus egyébként TL-WN727N.. Jót mondott róla az eladó, persze érthető :) Köszi mégegyszer!
2015. aug. 21. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!