Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetkapcsolat probléma?

Internetkapcsolat probléma?

Figyelt kérdés
Van 2 Routerünk egyik TL-WR741ND másik TL-WA701ND kb. 2 éve használjuk őket együtt egy névvel, jelszóval stb. sose volt velük gond, de tegnap este óta nem adnak internetkapcsolatot rengetegszer újraindítottam de semmi, a modemből vezetékkel egyenesen gépbe van (ezért tudom kirakni a kérdést) 192.168.0.1-n néztem a dolgokat semmin nem akadt el a szemem, reseteltem már mind kettőt és újra beállítottam mint 2 évvel ezelőtt de a probléma nem oldódott meg, mit nézzek, csináljak még velük? vigyem informatikushoz őket?

2015. aug. 24. 09:07
 1/6 CspCsj ***** válasza:
Ha egy számítógéppel közvetlenül a modemhez kapcsolódsz, és úgy sincs internet, akkor nem a router-ekkel van gond.
2015. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a géppel egyenesen a modembe vagyok kapcsolódva és úgy van net, a router(ekkel) van gond
2015. aug. 24. 09:53
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Jav.:

Bocs, most látom, hogy úgy van...


Megnézném, hogy mondjuk a WR741ND belső programjának (firmware) van-e frissítése:

[link]

(belépéskor egyből a Status résznél kiírja a router-en lévő verziót, az alján a matricán meg szerepel, hogy V4 vagy V5 változat)

2015. aug. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Na mégegy:

Ugyanígy a másiknál: [link]

2015. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Milyen interneted van? Pontosan hogyan állítottad be őket? Írd le lépésről lépésre.
2015. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

bocsánat a késői válaszért

nem igazán értem firmware linkekkel mit és hogyan kell csinálnom?


pr-telekomosak vagyunk egy motorola sbv5121e surfboard kabelmodemmel


pár részletesebb infó a tegnap estéről: csatlakozott hozzá minden eszköz gond nélkül de netet nem adott gépen semmit nem töltött be, telefonon meg a messenger írogatós része működött, de már a hívás szakadozott, google play semmit nem töltött be se böngésző, este reseteltem mindkettőt majd 192.168.0.1 segítségével a neveket kódot biztonságot nem változott semmi felengedett de netkapcsolat nem volt

ma meg már nem is tudok se telefonnal se laptoppal csatlakozni rájuk IP-címkérés meg hitelesítésnél megakad mást nem csináltam

2015. aug. 24. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!